Tarhan Erdem hayatını kaybetti-haberi

Muğla’nın Bodrum kazasinda yaşayan ve hususi tek hastanede rehabilitasyon gören Daha önceki endüstri ve Teknoloji Bakanı ve cumhuriyet milletçe partisi Daha önceki genel Sekreteri Tarhan Erdem, Bodrum’da yaşlılığa bağlı rahatsızlıklar hasebiyle rehabilitasyon gördüğü hususi hastanede hayatını yitirdi. Erdem’in iki hafta evvel hastanede rehabilitasyon altına alındığı öğrenildi.

CHP’den 16. asama İstanbul mebus olarak TBMM’de görev yapan, 1977 seneninde kısa tek vakit endüstri ve Teknoloji Bakanlığı görevinde de bulunan, Ayrı olarak 1999-2000 senelerinde cumhuriyet milletçe partisi genel Sekreterliği görevi yapan Tarhan Erdem’in cenazesinin İstanbul’a nakledileceği ve İstanbul’da toprağa verileceği öğrenildi.

KILIÇDAROĞLU’NDAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, paylaştığı mesajda, “Eski bakanlarımızdan ve partimizin evvelki asama genel sekreterlerinden, mücadelemize mühim katkılar sunmuş kıymetli siyasetçi, araştırmacı ve yazar Tarhan Erdem’in vefatından dolayı derin acı duydum. Tarhan Erdem’e Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı ve sabır diliyorum” ifadelerini kullandı.

TARHAN ERDEM KİMDİR?

1933 seneninde Bartın, Kurucaşile’de doğdu. 1959 seneninde İTÜ İnşaat Mühendisliği Fakültesi’nden mezun oldu. 1959-1995 yılları arasında ülkemiz Şeker Fabrikaları, Millî müdafaa Bakanlığı Altyapı Tesisleri, Şişecam topluluğuna bağlı Cam Elyaf endüstri A.Ş. benzeri değişik kuruluş ve kuruluşlarda proje ve denetim mühendisliği, genel müdürlük ve genel koordinatörlük benzeri görevlerde bulunduktan ardindan 1987 seneninde KONDA Araştırma ve Danışmanlık şirketini kurdu.

Farklı dönemlerde Milliyet ve Radikal gazetelerinde köse yazıları yazdı. Radikal gazetesinin yayımına nihayet verilmesinin derhal peşinden köşe yazılarına T24 havadis sitesinde ayni ritimde devam etti.

1953 seneninde CHP’ye kaydoldu. kent yöneticiliğinden, partinin genel sekreterliğine civarindan yaklasik olarak bütün kademelerde çalıştı. Öğrenci dernekleri ve iş odalarında yönetim heyeti üyeliği ve Türk Devrim Ocakları’nın genel başkanlığını da yapmıştır.

1977 seneninde İstanbul mebus seçildi. 1977 haziranında güvenoyu alamayan Ecevit hükûmetinde endüstri ve teknoloji bakanıydı.

ANAP İzmir Daha önceki mebus ve TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ Başkanlarından İsmet tas Erdem’in de kardeşi var olan Tarhan Erdem evli ve iki bebek babasıydı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir