Taner Atik: Lige nasıl başladığınız önemli-haberi

Voleybol AXA Sigorta Efeler Ligi takımlarından Halkbank’ın başantrenörü Taner Atik, “Lige nasıl başladığınız önemli. Üst üstüne 8 mücadelesi kazanmak çok kıymetli. ama asıl ehemmiyetlisi ligi çok iyi bitirmek. Sezon çok uzun, köprünün altından dahada çok sular akacak.” dedi.

Atik, Anadolu ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, Bir takım oyuncuların sakatlanmasıyla lige sıkıntılarla başladıklarını söyledi. Sakatlıkların çok olmasının takımın ritmini etkilediğini belirten Atik, oyuncuların fedakarlıklarıyla bu zamani iyi yönettiklerini dile getirdi.

Atik, 8 hafta süresince her maça çok motivasyonla çıktıklarını vurgulayarak, şöyle ayni ritimde devam etti:

“8 mücadelenin 8’ini de kazanarak bu zamani en iyi şekilde geçtik. Tarihimizde 36 mücadele üst üstüne kazandığımız tek lig yaşamıştık. Bu asama içinde lig ve Avrupa kupası maçları da vardı. O sene Yalnızca finalde kaybetmiştik. Bu hayatımda hatri sayilir büyüklükte tek deney oldu. Lige nasıl başladığınız önemli. Üst üstüne 8 mücadelesi kazanmak çok kıymetli. ama asıl ehemmiyetlisi ligi çok iyi bitirmek. Sezon çok uzun, köprünün altından dahada çok sular akacak. Her takımın inişli çıkışlı Bir takım dönemleri olacaktır. Biz olabildiğince bu zamani en iyi şekilde yürütmek istiyoruz. Sezonun nihayetinde gülen taraf olmayı hedefliyoruz.”

“Bursa ekibi özellikle serviste çok tesirli tek takım”

Bursa Büyükşehir Belediyespor ile 22 Kasım Pazartesi bugünü deplasmanda karşılaşacaklarını hatırladan Atik, şunları kaydetti:

“Bursa ekibi özellikle serviste çok tesirli tek takım. Voleybolda oyunu ve skoru etkileyen öylesine çok değişken var ki. mücadele başlamadan ne olacağını elbette bilemiyoruz. Kağıt üstündeki skorlardan ziyade sahadaki skoru dahada çok önemsiyorum. Deplasmanda Bursa Büyükşehir Belediyespor ile oynamak basit değil. Bizim açımızdan çok mühim tek mücadele olacak. Ritmi çok fazla tek takıma karşı oynayacağız. başka takımlara karşı hangi ciddiyetle çalıştıysak onlara karşı da aynı ciddiyetle çalışacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.