Taliban’ın Kabile girmesi sonrası Kılıçdaroğlu’ndan hükümete çağrı: Hemen asker ve polisimizi Afganistan’dan geri çekin-haberi

ABD’nin asker çekmeye başlamasının derhal peşinden Afganistan‘da Taliban‘ın ilerleyişi başşehir Kabil‘e civarindan uzandı. Taliban’ın bu erken başşehir Kabil’i kuşatmasından saatler sonra, hükümet Başkanı Eşref Gani ülkeyi terk ederek Tacikistan’a kaçtı. Saatlerdir Kabil dışında bekleyen Taliban güçlerinin ise ‘yağmayı engelleme’ gerekçesiyle şehre girmeye başladı. Afganistan’daki bu gelişmelerin derhal peşinden cumhuriyet milletçe partisi öncüsü Kemal Kılıçdaroğlu, hükümete Afganistan’daki güvenlik güçlerini art çekmesi amaciyla çağrı yaptı.

“MEHMETÇİK Yalnızca MİLLETİMİZE HİZMET EDER”

Kılıçdaroğlu Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Başkalarının arkasına bakmadan kaçtığı yere, askerimizi kurban etmeyeceğiz. O gayrı resmi masalarda verilen kişisel sözlerin değeri harbiyesi yoktur. İktidara sesleniyorum, derhal asker ve polisimizi Afganistan’dan art çekin. Mehmetçik Yalnızca milletimizin çıkarlarına hizmet eder! Ayrı olarak halkımıza sesleniyorum; tertemiz döneme giriyoruz. Göç rizikonunu gören Batı, Erdoğan ile masaya oturmaya çalışacaktır. Hem de Erdoğan’ın seçenek kazanması amaciyla bolca dua edecektir. bunun için destur vermeyeceğiz. Pazarlık öncesi halktan onay alınması şarttır. Gelsin sandığa, alsın onayını.” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.