Tabut yetiştirilemeyen Brezilya’da koronadan bir günde 4 bini aşkın insan öldü-haberi

Brezilya’da koronavirüs nedeniyle son 24 saatte ilk kez 4 bin 195 kişi yaşamını yitirdi. Sağlık Bakanlığı verilerine göre ülkede son 24 saatte 86 bin 979 yeni vakanın tespit edilmesiyle, vaka sayısı 13 milyon 100 bin 580’e; iyileşenlerin sayısı da 11 milyon 558 bin 784’e yükseldi.

DÜNYADA SALGINDAN EN ÇOK ETKİLENEN 2. ÜLKE

Nüfusu 210 milyonu aşan Güney Amerika ülkesi Brezilya, ABD’nin ardından Kovid-19 salgınından en çok etkilenen ülke konumunda bulunuyor. Brezilya, son haftalarda hem yoğun bakım ünitelerindeki doluluk hem de ülkenin Amazonas eyaletinde ortaya çıktığı düşünülen Kovid-19’un daha bulaşıcı türü P1’in yayılması nedeniyle zor günlerden geçiyor.

TABUT ÜRETİMİ ARTIRILDI

Koronavirüs nedeniyle çok sayıda ölümle birlikte cenaze hizmetlerinde yoğunluk yaşanırken Rio de Janeiro kentindeki atölyelerde tabut üretimi de arttı. Ülkede yaşanan can kayıpları sebebiyle üreticiler tabut yetiştirmekte zorlanırken nüfusu 210 milyonu aşan Güney Amerika ülkesinde, Rio de Janeiro kentinde bulunan Belediye Hastanesi Ronaldo Gazolla önünde toplanan vatandaşlar protesto gösterisi düzenlemişti.

LATİN AMERİKA’DA SON DURUM

Latin Amerika ülkelerinde koronavirüs vakaları ve virüse bağlı can kayıpları artmaya devam ediyor. Salgın nedeniyle son 24 saatte Meksika’da 603, Arjantin’de 163, Kolombiya’da 231, Peru’da 273, Şili’de 57, Bolivya’da 22, Paraguay’da 59, Kosta Rika’da 26 ve Uruguay’da 45 kişi yaşamını yitirdi.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Muhammed Emin Canik

Kaynak :haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir