Suudi Arabistan’dan Türkiye de dahil 16 ülkeye seyahat yasağı-haberi

Kademeli olarak yükselen Covid vakaları üstüne Suudi Arabistan, vatandaşlarının Asya, Afrika ve cenup Amerika’da 16 ülkeye yolcu etmesini yasakladı.

Seyahat yasağının getirildiği ülkeler arasında Hindistan, Lübnan, Suriye, Türkiye, İran, Afganistan, Yemen, Somali, Etiyopya, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Libya, Endonezya, Vietnam, Ermenistan, ak Rusya ve Venezuela yer alıyor.

Cumartesi günü, Suudi sağlık Bakanlığı 414 tertemiz Covid enfeksiyonu tanitti ve haftalık rakamlarda mart ve nisan aylarına göre beş kat artış görüldüğü belirtildi.

Yetkililer, krallık dışına yolcu etmek istek eden vatandaşların üç doz Covid aşısı almış olması gerektiğini ve 12 ila 16 ıslak arasındaki çocukların Yalnızca iki doz aşı olması gerektiğini kaydetti.

Tedbirlerin ne civarindan süreyle uygulanacağı ile alakalı rastgele tek İzah yapılmadı ve gelen yolcular amaciyla tertemiz tek kısıtlama prosedürü de uygulanmıyor.

Covid vakaları ayni ritimde devam ederken hayat çapında maymun çiçeği raporlarıyla alakalı olarak da ülkede endişeler dile getirildi. sağlık bakanlığı, memleket içinde enfeksiyonların tespit edilmediğini belirtti.

Dünya sağlık Örgütü bilgilerine göre, 11 ülkede takriben 80 maymun çiçeği vakası doğrulandı.

Maymun çiçeği (Monkeypox) salgını ile alakalı bilinmesi koşul olan 12 detay: Nasıl test ediliyor, kim riziko altında? İlginizi Çekebilir Maymun çiçeği (Monkeypox) salgını ile alakalı bilinmesi koşul olan 12 detay: Nasıl test ediliyor, kim riziko altında? Portekiz'de maymun çiçeği salgını yayılıyor: tertemiz vakalar arttı İlginizi Çekebilir Portekiz’de maymun çiçeği salgını yayılıyor: tertemiz vakalar arttı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir