Sürücülerin araç içindeki çöplerini dışarıya atmaması için bastırdığı 20 bin poşeti trafikte dağıtıyor-haberi

Emlakçı ender Duru, araç kullanırken, yere çöp atan kişilere engel olmak amaciyla bastırdığı 20 bin poşeti sürücülere dağıtıyor. Duru, ‘Araç içerisindeki çöplerinizi bana atar mısınız?’ yazılı poşetleri bastırıp, park halindeki ve yoldaki araçların sürücülerine dağıtarak, farkındalık oluşturuyor.

“KENDİMCE BİR ŞEY uygulamak İSTEDİM”

Herkesi bilinçlendirmek ve doğayı savunmak amaciyla bunun benzeri tek çalışma yaptığını laf eden Duru, “Son 10 senedir yurttaslar ferdi olarak doğayı ve çevresi savunmak yerine çaba gösteriyor. bendeniz de ‘Ne yapabilirim’ diye düşündüm. Aklıma bu şekilde tek çözüm geldi. Poşetin üstüne rastgele tek isim, reklam koymadan insanları bilinçlendirmek ve doğayı savunmak yerine bunun benzeri tek proje başladık. Umarım bu bütün Türkiye’ye Hem de dünyaya yayılır. İnsanlar dahada şuurlu olur ve temiz olmayı hatırlarlar. Kendimce üzerinde ‘Araç içerisindeki çöplerinizi bana atar mısınız’, yazılı 20 bin adet poşet yaptırdım. erken acele saatlerde mesaiye başlamadan evvel kimi de vakit içinde park eden ve yollarda var olan araç sürücülerine dağıtıyorum. Çok iyi tepkiler alıyoruz. Tebessüm ederek teşekkür ediyorlar” dedi.

“ÇOK BİLİNÇLİ BİR HAREKET”

Sürücü Ahmet Narin, poşeti görünce şaşırdığını belirterek, “Arkadaşımızı kutlama ediyoruz, iyi tek uygulama olmuş. Çevreye duyarlı insanların bu sayede artması sağlanır” diye konuştu. ender Duru’nun dağıttığı poşetlerden alan sürücü Özge Dilsizoğlu ise “Çok şuurlu tek hareket. Biz çogunlukla derhal arinmak amaciyla çöplerimizi camdan atmaya çalışıyoruz ama bu poşet olduğu vakit dahada şuurlu tek şekilde çöpleri içerisine koyarak en yakın çöp kutusuna atabiliriz” dedi.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı / Mustafa KANLI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir