Suriyeli grupla çıkan kavgada öldürülen Emirhan hakkında açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Çelik: Suçlular cezasını çekecek-haberi

Altındağ kazasinda 18 yaşında olan Emirhan Yalçın’ın yabancı tebaalı grup ile çıkan dövüş ette bıçaklanmasının derhal peşinden semt sakinleri sokağa dökülmüş ve gergin anlar yaşanmıştı. Polisin yurttaşları zorlukla sakinleştirdiği olaylar gece de ayni ritimde devam etti. Ağır yaralanan Emirhan Yalçın’ın rehabilitasyon gördüğü hastanede hayatını kaybetmesinin haberini alan vatandaşlar, tekrar sokağa döküldü. semt sakinleri, yabancı tebaalı şahısların iş yerleri ile araçlarına zarar verdi.

“YARGI ADALETİ TESİS EDECEK”

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik mevzu hakkinda yasamsal medya hesabından paylaşımda bulunarak şu ifadelere yer verdi:

“Emirhan Yalçın kardeşimizin hayatını kaybettiği olay hepimizi derinden üzmüştür. Emirhan kardeşimize ulu Allah’tan rahmet, ailesine ve milletimize başsağlığı diliyoruz. Güvenlik güçlerimiz Emirhan’ı katleden failleri yakalamıştır, yargı adaleti tesis edecektir.

“SUÇLULAR hak ÖNÜNDE HESAP VERECEK”

Bu çok üzücü olay üzerinden Bir takım provokasyonlar düzen edilmeye çalışılıyor. Bu provokasyonların hedefi ülkemize ve insanımıza zarar vermektir. bireyseldir. Suçlular hak önünde hesap verecek ve dogruluk ettikleri cezayı alacaklardır. Sığınmacı düşmanlığı yapan provokatörler ile sığınmacı kılığındaki provokatörler aynı şeyi hedefliyorlar. Hepsi aynı madalyonun iki yüzüdür. Ülkemize ve insanımıza zarar saglamak istiyorlar.

“ETNİK KİMLİK ÜZERİNDEN ÜLKEMİZE zarar VERMEYE ÇALIŞIYORLAR”

Failleri etnik kimliği üzerinden tanımlayan ve toplulukları amaç gösterenler ülkemize zarar vermeye çalışan tek atmosfer oluşturmaya çalışıyorlar. Adaleti tesis etme yükümlülüğüne sahip yargı kurumları görevlerini yapacaktır. İnsan canına kastedenler koşul olan cezayı alacaktır.

“PROVOKASYONLARA KARŞI SAĞDUYULU OLMALIYIZ”

Millet olarak birliğimizi ve dirliğimizi amaç alan provokasyonlara karşı sağduyulu olmalıyız. yasamsal medya üzerinden yapılan yalan haber ve dezenformasyonlara dikkat etmeliyiz. kendisi kendilerini güvenlik ve yargının adina koymaya çalışarak insanları amaç gösterenler, bu ülkeye kötülük uygulamak isteyenlerdir.

“NEFRET DİLİ TEHLİKELERE yollar AÇIYOR”

Büyük milletimiz sahip olduğu çok ahlaki değerler ve tarihten süzülen tecrübesiyle bütün provokasyonları boşa çıkaracaktır. Tarih süresince mazlumların sığınağı var olan devletimiz hemide mazlumları savunacak ayni vakitte da bütün provokatörlerle ugras edecektir. Siyasette rekabet elbette gereklidir. ama ayrıştırıcı ve kutuplaştırıcı nefret dili Katiyen muhalefet olarak değerlendirilemez. Bir takım siyasilerin sığınmacılara baz alinarak uzunca müddettir kullandığı nefret dilinin yollar açabileceği tehlikelerin ne civarindan hatri sayilir büyüklükte olduğu ortadadır.

“KAOS PLANINI BERTARAF EDECEĞİZ”

Ne ülkemizde birilerinin sığınmacı kılığında provokasyon yapmasına müsaade ederiz, ne de sığınmacılara karşı nefret üretmeye çalışanlara müsaade ederiz. Tarihi tecrübemiz mazlumları savunmaya ve her biçimde karmasa tasarınını bertaraf etmeye yeter.”

18 yaşında olan gencin öldürüldüğü Altındağ'da sokağa dökülen kalabalık Suriyelilerin araçlarına ve dükkanlarına saldırdı

18 yaşında olan gencin öldürüldüğü Altındağ’da sokağa dökülen kalabalık Suriyelilerin araçlarına ve dükkanlarına saldırdı
Ankara'da Suriyelilerin bıçakladığı 18 yaşında olan Emirhan hayatını kaybetti

Ankara’da Suriyelilerin bıçakladığı 18 yaşında olan Emirhan hayatını kaybetti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.