Sümeyye ve Sevilay’dan göğsümüzü kabartan başarı! İtalya’da kürsüye beraber çıktılar-haberi

İtalya’nın Udine sehrindeki Lignano Sabbiadoro’da düzen eden Paralimpik Yüzme hayat Serileri’nde; ulusal sporcular Sümeyye Boyacı ve Sevilay Öztürk, 50 metre sırtüstü ve 200 metre hür stil finallerinde birlikte birlikte yarışarak kürsüye çıktı.

MADALYA SAYISINI 4’E ÇIKARDILAR

50 metre sırtüstü kadınlarda Sümeyye Boyacı 43.83’lük derecesiyle birinci olarak altın madalya kazanırken, Sevilay Öztürk 45.97’lik derecesiyle 2. oldu ve gümüş madalya elde etti. Sümeyye, bu sonuçla 2019 hayat Şampiyonası’ndaki 44.74’lük derecesini 0.91 saniye geliştirdi. Sümeyye ve Sevilay’ın bu yarıştaki neticeleri gençler kategorisinde de değerlendirildi ve evvel iki sırayı alan ulusal yüzücüler madalya sayısını 4’e çıkardı. 200 metre hür stil gençler kategorisi finalinde ise Sümeyye Boyacı 03.23.51’lik derecesiyle ikinci, Sevilay Öztürk 03.30.77’lik derecesiyle üçüncü oldu.

BERKİN’DEN ALTIN MADALYA

200 metre hür stil erkekler finalinde ugras eden Koral Berkin Kutlu, 02.58.42’lik derecesiyle 2. olarak gümüş madalyaya uzandı. Berkin’in derecesi gençler kategorisinde de değerlendirildi ve bu kategoride tek sporcu var olan yüzücümüz altın madalya kazandı. ulusal Takım böylelikle serinin evvel gününde üç altın, dört gümüş ve tek bronz olmak üzere toplaminda 8 madalya elde etti. Organizasyonda yarışlar yarın sona erecek.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir