Sözleri alt yazıya “Hamas terör örgütü” olarak yansıtılan Karamollaoğlu panikledi: Aman aman-haberi

Saadet Partisi genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Habertürk TV’de Mehmet Akif Ersoy‘un moderatörlüğünde “Nedir Ne Değildir” programının konuğu oldu. Karamollaoğlu gündeme ait konuları değerlendirirken, İsrail’in Filistin’e saldırıları da masaya yatırıldı.

HAMAS’I DEĞERLENDİRDİ

Konuya ait görüşlerini aktarırken Karamollaoğlu, “Efendim, ‘Hamas pkk terör örgütü.’ diyorlar. Kim hangi hikayeyi söylerse söylesin. Hamas dediğimiz kuruluş veyahut partiye hükümet olma hakkı vermemişsiniz ki bunun için meşruiyet atfedesiniz. kendisinin topraklarını muhafaza edebilmek amaciyla tek oluşum alana getirmiş. bunun için Hamas demiş ad olarak seçimlere girmiş ama Gazze ve batı Şeria birbirinden kopuk olduğu amaciyla Gazze’ye giriş çıkışlarda tahdid edildiği amaciyla Hamas o tarafta kalmış. Başka bir deyişle şartlar onlara yasal birhak vermiyor.” ifadelerini kullandı.

MODERATÖR YANLIŞI DÜZELTTİ

Karamollaoğlu’nun kullandığı cümlelerden tek bölümü, KJ’ye “Hamas pkk terör örgütü” ifadeleri olarak yansıtıldı. Programın ilerleyen dakikalarında izleyiciler tarafından uyarılan Sunucu Ersoy yapılan yanlışı düzelterek “Tamamen bizden kaynaklı tek durum” dedi.

“AMAN AMAN”

KJ’yi ayrım etmeyen Karamollaoğlu, vaziyeti bu İzah sonrasında öğrendi. Bu düzeltmenin derhal peşinden panikleyen Karamollaoğlu, “Aman aman. bendeniz dedim ki bunu Hamas’ı tek pkk terör örgütü olarak onay ediyor. Bu doğru değil.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir