Soyadı krizi olay çıkardı! Kayahan’ın kızı Beste Açar ile İpek Açar fena kapıştı-haberi

2015 seneninde hayatını kaybeden şarkıcı Kayahan’ın kızı Beste Açar ile İpek Açar tekrar karşı karşıya geldi. dahada evvel esya paylaşımında sıkıntı yaşayan ikili bu sefer soyadı polemiğiyle gündemde. İkili bu sefer de Kayahan’ın soyadından dolayı karşı karşıya geldi.

“BABAMLA BAĞLANDIM, BENDEN YAPMAMI İSTEDİĞİ ŞEYLER VAR”

Sosyal medya hesabından oğlunun, dedesi Kayahan’ın kabiri başındaki duygusal anlarını paylaşan Beste Açar, şunları yazdı: “Hiç gitmemiş sanki hep var gibi. Babalar anne adayi adaylarimiz Katiyen can vermez ki! Burada görünmeyenin ötesinde Rüzgar’dan başka tek bendeniz sesimle, tek de bütün sonsuz varlığıyla canım babam var. Babam amaciyla yapmayı ertelediğim uzunca vakittir benim aracılığımla açığa çıkması koşul olan bana defaatle gelen mesajları var. Bedenler sonludur ama varlığımız enerjetik formda sonsuzdur ve her vakit iletişim mümkündür. Babamın ifadeleri her vakit net olmuştur. Babamla bağlandığımda benden istediği şeylerin ağırlığıyla belli tek süre sıkışık tek alanda hissediyor olsam da şimdi zamanı. Yineliyorum bunlar babamın benden yapmamı istediği tek rica.

“ARTIK BABAMIN SOYADINI KULLANMASIN”

“Babam amaciyla yazıyorum ki yazacaklarımı babamı yakından tanıyan her biri Zati onun tek parçası olduğunu anlayacaktır. Babam diyor ki; ‘İpek hanım soyadımı izdivaç ettiği amaciyla hiç tek yerde ne tek başına ne de şimdiki bey eşinin soyadının önünde kullanmasın iznim yoktur.’ İpek hanımdan artık babamın soyadını kullanmamasını buradan da rica ediyorum. İki soyadı istiyorsa kızlık soyadını kullanabilir. Zati iki eşin soyadının art arkaya kullanıldığı tek durum olması yeryüzünde evvel olabilir.”

“BABAMIN EVİNDE EŞİYLE YAZI GEÇİRİYOR”

“Bir ötekisi babamla evlendikleri, kız kardeşimin mektep çağına civarindan büyüdüğü yaşadıkları Balıkesir Gömeçte’ki evinde şimdiki eşi ve eşinin ailesiyle birlikte ova geçiriyor olmalarına da babamın desturu yok… Oraya babamı kaybettikten ardindan tek sefer iki sene evvel İzmir’de verdiğim Access eğitiminden dönerken asistanım ve arkadaşımla uğrayıp tek kaç saat hatıraları yad edip ayrılmıştık. Bir takım şeyler mümkün kılmıyor benim amaciyla orada dahada uzunca kalmayı… Çok şey yaşandı orda. Babamın her tek santimetresinde emeği var çünkü. İnşaatında dahi eli emeği çoktur. Orada yaşamak ve orda yaşlanıp ölmekti hayali.

İstanbul’dan kaçmıştı çünkü… Orası onun Gönül Köşküydü. Babam yaşasaydı gösterilecek saygı ve itina neyse şimdi de onu istek ediyorum. dahada çok şey var ama bu kadarı yeterli. Elçiye zeval olmaz. Burada babamı seven her biri hakikat enerjisi çalışsın yazarsa çok sevinirim.”

“BANA uygulanan BU ŞİDDETİ ESEFLE KINIYORUM”

Beste Açar’ın izahları karşısında sessizliğini bozan İpek Açar da isyan etti. Ünlü ad yasamsal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları yazdı: şu izahı yaptı: “Artık çok yoruldum, bana yapılan bu şiddeti de esefle kınıyorum. Yeter! Kayahan bey ile 22 sene aynı hayatı paylaştık çok iyi tek aile olusturduk ve hayat tatlısı da tek evladımız var, Ne yazık ki sonuna civarindan savaşmamıza karşın kendisini kaybettik. Nurlar içinde uyusun inşallah. Her daim anılarımızda ve kalbimizde. ulu rabbim bana tekrar mutluluğu kismet etti ve yüreği pırlanta var olan bana ve aileme kıymet veren benim de çok kıymet verdiğim eşim Alper Kömürcü ile evlendim. Gözümden sakındığım evladımın, eşimin ve ailemin bana yapılan bu şiddetten dolayı üzülmelerini ve kırılmalarını Katiyen istemem.”

“KİMSEYE HESAP VERECEK DEĞİLİM”

Ev konusuna gelince bütün bakımlarını, çatısını ve bahçesini yaptırdığımız Hasılı maddi, içsel tek başımıza sahip çıktığımız bu yere, ustaların başında durmak amaciyla aile olarak gittik. Bunun hesabını da kimseye verecek değilim. Yıkılmasına perişan olmasına gönlümüz el vermedi vermeyecek.

“ÖLENE civarindan EVLADIMLA eş SOYADI TAŞIYACAĞIM”

Son nefesime civarindan da Kayahan beyin bıraktıklarına sahip çıkmaya ayni ritimde devam edeceğim. Öbür yeryüzünde var olan babamla konuştum ve mesajlarını iletiyorum diye şuursuz tek İzah yapan şahsa nihayet sözüm, ülkemiz Cumhuriyeti’nin bana verdiği tertemiz kimlikte de olduğu benzeri can verene civarindan evladımla aynı soyadını taşıyacağım! bendeniz bunun benzeri olmasını istiyorum. Bu mevzu hakkinda başka tek İzah da yapmayacağım. Saygılarımla…”

“BABAM YATTIĞI YERDE keyifli DEĞİL”

Babasının mezarının önünde çektirdiği resmini paylaşan Beste Açar, sözlerine şöyle ayni ritimde devam etti:

“Babam arkamda İpek Hanım… Esefle de babam seni kınıyor. Olayların içinden sıyrılmak amaciyla kaç kişi bu izahı yazdınız onu da biliyorum. Kılıf bu sefer uymuyor ne yazık ki. Paylaşımlarında Sevgi altında Sevgisizlik. Çok yazık. Açıklamamın şuursuz İzah olduğundan laf eden İpek Tüter Kömürcü Hanıma cevabım. Babam yattığı yerde keyifli değil. İnançlarına ve fikirlerine yaptığın saygısızlık amaciyla Katiyen durmayacağım. Lütfen babamızı hür bırak…”

“EVİN MASRAFLARININ BİR KISMINI bendeniz ÖDÜYORUM”

“Babama saygı ve yaşatmak amaciyla kullandığını söylediğin soyadını kullanmana Katiyen babamın destur vermeyeceğini en iyi bilenlerden olduğu halde inat faktörün altında ki nedeni bendeniz çok iyi biliyorum. Babam senin babacığın benzeri tek iş grubunda olsaydı da tekrar evlendiğinde kullanır mıydın? Gömeçteki evin masraflarına gelince orada Haneye bakanimiz Nihat Bey, babamın avukatı ve muhasebesinin bu vakte bütün giderlerini hissem var olan 8/3 bölümünü ödediğimin faturaları ve avukatlarımızın yıllardır yazdığı bilgi mailleri ve senin de olduğun WhatsApp grubumuz var.”

“İPEK AÇAR’I HAYATINDAN SİL GİTSİN”

“Orada kimlerin kaldığının görsel ve ses kayıtları var bu mühim değil Zati sen biliyorsun. hanede bulduğum alıcıları da parayı çok az bulduğunuz amaciyla art çeviren siz İpek Tüter Kömürcü… nihayet konuşmamızda dedim ki yarın nihayet günün olduğunu bilsen bu paraya satar mıydın? ‘Evet’ demiştin ama tek şeyleri uygulamak amaciyla ölmek gerekmiyor… Babam da her şeyini bırakıp gitti sen de bende öyle gideceğiz. Profesyonelce yaklaşmaktan vazgeçip sizi kendiniz olmaya çağrı ediyorum. yalan dile getirmek kendini inkar etmektir. Hodri meydan. İpek Açar’ı hesabından da hayatından da sil gitsin. hatri sayilir büyüklükte ehil için. Kendin neysen onlarla kal.”

Kaynak: Snob Magazin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.