Sosyal medyadan Bakan Koca’ya seslendi: Annem koronadan ölüyor, yer bulamıyoruz yardım edin-haberi

Kovid-19 hasebiyle hastanede rehabilitasyon gören 56 yaşında olan annesi amaciyla yoğun bakımda yer bulunamadığını söyleyen Gizem Küçükyavuz yasamsal medyadan yardım istedi.

“ANNEM ÖLÜYOR, LÜTFEN destek EDİN”

Küçükyavuz Twitter hesabından, “Akciğerlerinde yaygın tutulum var olan 56 yaşında olan annem amaciyla yoğun bakım bulamıyoruz. Yalvarıyorum yardım edin sayın bakanimiz 10 saat oldu entübe serviste bekliyor. Yalvarıyorum artık makine ile nefes almak istiyor annem tek ihtiyacı o yoğun bakım bulmama yardım edin lütfen” ve “Ne olur artık saatler bizim amaciyla çok mühim annem 16 Nisan’da yattığı Fatih Sultan Mehmet Hastanesi’nde Bir gün evvel gece entübe edildi. 12 saattir yoğun bakım bulamıyoruz, annem ölüyor, lütfen yalvarıyorum yardım edin” şeklinde paylaşımlarda bulundu.

PAYLAŞIMI BİNLERCE KİŞİYE ULAŞTI

Paylaşım kısa müddette binlerce kişiye ulaştı. Çok sayıda kişi Gizem Küçükyavuz’a destek verirken tek başka kullanıcı ise aynı hastanede yaşadığı sıkıntıyı şöyle paylaştı:

“Fsm (Fatih Sultan Mehmet Hastanesi) malesef yoğun… Kayınvalidem orada yoğun bakımda olması gerekirken ‘yer yok’ diye normal odada bekletildi.. tek hafta ardindan ama hususi hastanede yoğun bakıma nakledildi.. Kasım ayında yaşadık bunu.. O vakitki vahim tablo tekrar aynı demek ki… Umarım hallolur.”

SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMI SONUÇ VERDİ

Sosyal medya paylaşımı tek vakit ardindan tesirini gösterdi. Küçükyavuz tertemiz tek paylaşım yaparak annesine yoğun bakım yatağı bulunduğunu duyurdu. “Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi’ne annem derhal sevk ediliyor. Hepinize destek ve yardımlarınız amaciyla teşekkür ederim. Hepinize yardımlarınız amaciyla çok teşekkür ederim. Dualarınızı yoksun etmeyin” ifadelerini kullandı.

ACİL SERVİSLER ALARM VERİYOR

Yoğun bakım uzmanları tek müddettir İstanbul başta olmak üzere çok sayıda Şehirde yoğun bakımlarla aciliyetli servislerin alarm verdiğini duyuruyor, mecburi olmadıkça, ertelenebilecek ihtiyaçlar amaciyla hastaneye gidilmemesini öneriyorlar, “çok aciliyetli olmayan ihtiyaçlar amaciyla hastaneye gitmeyi erteleyin” diyor.

Sağlık Bakanlığı’nın hergün olarak yayınladığı Kovid-19 tablosunda ise yoğun bakım doluluk oranı tek müddettir yüzde 68,8’de sabit görünüyor. Uzmanlar, yüzde 70-80 civarındaki doluluk oranını riskli olarak değerlendiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir