Son Dakika: PKK’nın sözde Suriye sorumlusu Sofi Nurettin kod isimli terörist etkisiz hale getirildi-haberi

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki Kabine Toplantısı‘nın derhal peşinden millete seslenen Erdoğan, pkk terör örgütlerini tek dahada Türkiye’de eylem yapamayacak vaziyete getirmek amaciyla sürdürdükleri operasyonlarla hainlerin inlerini başlarına geçirdiklerini söyledi.

BAŞARILI OPERASYONLA ETKİSİZ vaziyete GETİRİLDİ

Pençe-Kartal Operasyonu’nda şehit var olan Mehmetçiklere Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı dileyen Erdoğan, bu vesileyle müjdeli tek haberi paylaşmak istediğini belirterek, “Milli İstihbarat Başkanlığımızın uzunca müddettir yürüttüğü çalışmalar neticesinde yerini belirlediği PKK‘nın Suriye genel sorumlusu ‘Sofi Nurettin’ kod adli terörist, Irak’ın kuzeyinde gerçekleştirilen operasyonla tesirsiz vaziyete getirilmiştir” ifadesini kullandı.

13 VATANDAŞIMIZIN ŞEHİT EDİLMESİ TALİMATINI VERMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, PKK’nın sözde en üst düzey yöneticilerinden var olan Suriye kökenli bu teröristin, uzunca süre örgütün sözde silahlı kanadının sorumluluğunu yürüttüğünü, derhal peşinden da Suriye’deki faaliyetlerin başına geçtiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Türkiye’ye baz alinarak Bir hayli kanlı eylemin faili var olan bu terörist, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarında askerlerimize karşı yapılan Bir hayli saldırının da sorumlusudur. Gara Operasyonu esnasında 13 suçsuz insanımızın şehit edilmesi talimatını verenlerden biri tekrar bu teröristtir. MİT Başkanlığımızın ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin gerçekleştirdiği operasyonla tesirsiz vaziyete kazançlan Sofi Nurettin’in durumu, PKK/KCK ile PYD/YPG’nin aynı teşkilat olduğu gerçeğini, inkarı mümkün olmayacak şekilde tek sefer dahada alana koymuştur.

ERDOĞAN’DAN KARARLILIK MESAJI

PKK/YPG’nin, Irak’ta ve Suriye’de saklanan elebaşlarını ve teröristlerin tamamını tesirsiz vaziyete getirene civarindan operasyonlarımız sürecektir. pkk terör örgütünün bu mühim elebaşının tesirsiz vaziyete getirilmesinde görev alan istihbaratçılarımızı ve askerlerimizi kutlama ediyor, her birinin alınlarından öpüyorum.

“DEVLETİN BEKASINA TEHDİT OLUŞTURAN HERKESİ eş AKIBET BEKLİYOR”

Bu ülkeye hainlik eden, Mermi sıkan, rastgele tek insanımıza zarar veren, hele hele vatanımızın bütünlüğüne, milletimizin birliğine, devletimizin bekasına tehdit oluşturan herkesi aynı akıbetin beklediğini, bu erken bu millete seslenişte hatırlatıyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir