Son Dakika! Peş peşe gelen uyarıların ardından Ankara ve İstanbul’da beklenen kar yağışı başladı-haberi

Meteoroloji genel Müdürlüğü yaptığı nihayet değerlendirmelerde İstanbul‘da kar ve karla karışık yağmurun tesirli olacağını olasılık etti.

AKOM DA UYARMIŞTI

Dün AKOM tarafından da kar ikazı verilirken, beklenen yağış erken saatlerinde başladı. ani bastıran kar yağışı kısa tek vakit ardindan yerini dolu yağışına bıraktı.

SÜRÜCÜLER güç ANLAR YAŞADI

15 Temmuz Şehitler Köprüsü girişi ve D-100 yolu Bostancı mevkiinde ani başlayan kar yağışı sürücülere güç anlar yaşattı.

YOL KENARLARINDA ak ÖRTÜ OLUŞTU

Beykoz ve Üsküdar’da 05.30 sıralarında başlayan kar yağışı kısa süre ayni ritimde devam etti. Avrupa Yakası’nda da Bir takım bölgelerde aralıklarla kar yağışı görülüyor. Yağış hasebiyle Bir takım yerlerde yollar kenarlarında ak örtü oluştu.

KARLA KARIŞIK YAĞMUR GÜN BOYU ETKİLİ OLACAK

Öte istikametten Meteoroloji tarafından yapılan tahmine göre İstanbul’da vakit boyu karla karışık yağmur tesirli olacak. ara ara dolu yağışı da beklenirken, havanın yarın da aynı olacağı öngörüldü.

TRAFİK YOĞUNLUĞU YÜZDE 70’E civarindan ÇIKTI

Kar yağışı ve kazaların tesiriyle İstanbul’da trafik yoğunluğu acele saatlerde başladı. İBB yoğunluk haritasına göre trafik yoğunluğu erken saatlerinde yüzde 70’e civarindan çıktı.

ANKARA’DA YOĞUN KAR

Başkent’te iki gündür tesirli var olan yağışlı sema akşam saatlerine şiddetini arttırdı. Aralıklarla yağan yağmurun derhal peşinden kent genelinde yoğun kar yağışı tesirli oldu. şehiri ak örtüyle kaplayan yoğun kar, yollardaki sürücülere güç anlar yaşattı. Kar hasebiyle çok sayıda hasarlı trafik kazası yaşandı. Büyükşehir Belediyesi ekipleri de karla kaplanan yollarda küreme ve tuzlama çalışması yaptı.

“BELEDİYEMİZİN mesuliyet ALANINA GİREN YOLLARIN TAMAMI AÇIKTIR”

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan paylaşımda “Gece boyu süre gelen kar yağışının menfi etkilerine karşı ekiplerimiz çalışmalarını aralıksız sürdürmüştür. Belediyemizin mesuliyet alanına giren yolların tamamı açıktır. Çalışmalarımızı canlı yayında, ısı/iz haritasıyla http://kartakip.ankara.com.tr adresinden takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.