Son Dakika! “Müjdeyi vermek istiyorum” diyen Cumhurbaşkanı: Kanal İstanbul’a başlıyoruz-haberi

AK Parti grup toplantısında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, amirallerin bildirisinden ekonomiye civarindan Bir hayli konuya değindi. cumhuriyet milletçe partisi öncüsü Kemal Kılıçaroğlu’na yüklenen Cumhurbaşkanı, Kanal İstanbul ile alakalı konuşmasına “Müjdeyi saglamak istiyorum” diyerek başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kanal İstanbul ile alakalı şunları söyledi:

“Kanal İstanbul ile alakalı hazırlıklarımızı hatri sayilir büyüklükte ölçüde tamamladık. ÇED raporu 200’den çok bilim insanı, medya, kuruluş ve kuruluşun katkısı ile tamamlandı. Depreme hazırlık sürecini de hızlandıracaktır. Bu proje köprü, tertemiz havalimanı, metro ile de bütünlük istek edecektir. Kanalın iki yakasına 500 bin nüfuslu kent kurulacak.

“İSTESENİZ DE İSTEMESENİZ DE BAŞLIYORUZ”

Karadeniz’de hemide biz ayni vakitte da kıyısı var olan ülkeler devamlı hatri sayilir büyüklükte ve tertemiz limanlar yapıyor. Bu durum gemi trafiğinin dahada da artacağına işaret ediyor. Tehdit ediyor. bütün müteahhitlerin elinden geliyoruz, geldiğimizde ödemeleri vs ellerinden alırız ve kendisi kendilerini de kenara koyarız. bunun benzeri tek devletin devamlılığına inanmak olabilmektedir mi? Şartları zorlayarak Boğaz’daki gemi trafiğini sürdürüyoruz. Kanal İstanbul bölge amaciyla tertemiz tek nefes borusu olacaktır. İsteseniz istemeseniz de Kanal İstanbul’a başlıyoruz ve yapacağız.

“YAZ AYLARINDA TEMELİ ATACAĞIZ”

Ve milletimizin buyruğuna hazır edeceğiz. Yaz aylarında allahın izniyle temelini atacağız. Projenin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir