Son Dakika! MSB’den 103 amiralin yayınladığı Montrö bildirisine tepki: Bağımsız Türk yargısının gereğini yapacağına inancımız tam-haberi

103 çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli amiral, Bir gün evvel gece hatri sayilir büyüklükte tepkilere yollar açan tek bildiri yayımladı. Montrö Boğazlar Sözleşmesi konulu bildirideki “Türkiye’nin bekasında mühim tek yer tutan Montrö Sözleşmesinin münakaşa konusu yapılmasına/masaya gelmesine kapı aralayabilecek her biçimde söylem ve eylemden kaçınılması gerektiği kanaatindeyiz.” ifadeleri dikkat çekti.

103 AMİRAL HAKKINDA SORUŞTURMA

Hükümetten tepkiler çığ benzeri büyürken, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, ‘Montrö’ bildirisi yayınlayan çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli amiraller ile alakalı tahkikat başlatıldığını açıkladı.

Milli müdafaa Bakanlığı (MSB) da yayınlanan deklarasyona reaksiyon göstererek, “Bağımsız Türk yargısının gereğini yapacağına inancımız tam. bunun benzeri tek bildiri yayınlamanın demokrasimize zarar vermekten başka tek işe yaramayacağı açıktır” ifadelerine yer verdi.

MSB’den yapılan izahta şu ifadelere yer verildi:

“1. Türk Silahlı Kuvvetleri; Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde vatan içinde, sınır ötesinde Suriye’de, Irak’ta, Kıbrıs’ta, Azerbaycan’da, Libya’da, doğu Akdeniz’de ve dahada Bir hayli coğrafyada hak, alaka ve menfaatlerimizi korumak, bölgesel ve küresel barış ve istikrara katkı sağlamak, arkadaş ve kardeşlerimizin de hakkını, hukukunu savunmak amaciyla hatri sayilir büyüklükte tek fedakârlık ve kahramanlıkla hiç olmadığı civarindan yoğun ve faal tek şekilde ugras ederken bunun benzeri tek bildiri yayınlamanın demokrasimize zarar vermekten, Türk Silahlı Kuvvetleri çalisanlarinin maneviyat ve motivasyonunu menfi etkilemekten ve düşmanlarımızı sevindirmekten başka tek işe yaramayacağı açıktır. Bağımsız Türk yargısının gereğini yapacağına inancımız tamdır.

2. beynelmilel anlaşmaların kazanç ve kayıplarının da bilgi ve bilincinde var olan Türk Silahlı Kuvvetleri, hiçbir görev ve sorumluluğu olmayan kişi veyahut kişilerin hırs, ihtiras ve kişisel emellerine araç yapılamaz.

“DÜŞMANLARIMIZI düş KIRIKLIĞINA UĞRATTIK”

3. Bağrından çıktığı asil milletimizin sevgisi, güveni ve duasından aldığı ilhamla içeriden ve dışarıdan her biçimde fitne-fesat ve yıkıcı girişime karşın gücüne güç katan Türk Silahlı Kuvvetleri; egemenlik, bağımsızlık ve bekamız ile hak, alaka ve menfaatlerimizin korunmasını dikkat ve hassasiyetle ölürsem şehit kalırsam gazi anlayışı içinde kahramanlık ve fedakârlıkla başarıyla gerçekleştirmektedir.

4. 15 Temmuz hain vuruş girişimi ile iç–dış fitne ve fesatlara rağmen, Suriye’nin kuzeyinde oluşturulmak istenen pkk terör koridorunun parçalanması dahil, düşmanlarımızı düş kırıklığına uğratan mühim başarılar elde edilmiştir.

“TSK’NIN BAŞARILARINI GÖRMEYENLER KÖRLEŞENLERDİR”

5. Kara, Deniz ve sema Kuvvetleri ile tek bütün var olan Türk Silahlı Kuvvetlerinin başarılarını görmeyen, görmek istemeyenler hırs, ihtiras ve haset ile körleşenlerdir.

6. Kahraman ordumuzun güçlendiğinin en açık göstergesi, başarıyla icra edilen operasyonlar ile sayısı ve kapsamı gittikçe yükselen tatbikatlardır. uzunca senelerden beri düş ettiğimiz harekât etkinliğine ulaşılmış ve denizde bütün zamanların senelik maksimum seyretme süresi gerçekleştirilmiştir.

“TSK DAİMA GÖREVİNİN BAŞINDA”

7. Sultan Alparslan’dan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e civarindan binlerce senelik şanlı tarihimizden süzülüp gelen millî, içsel ve mesleki değerler ile asil milletimizin bağrından çıkan ve Peygamber ocağı olarak da Bilinen Türk Silahlı Kuvvetleri;

  • Atatürk’ün de belirttiği benzeri  us ve bilimin ışığında,
  • Anayasa çerçevesinde
  • Yasalar ve Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleri doğrultusunda,
  • Sıralı amir ve komutanların buyruk ve komutasında,
  • Milletinin emrinde, görev ve sorumluluklarının bilincinde, Her vakit görevinin başındadır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

8. Türk Silahlı Kuvvetlerinin başarılarında en hatri sayilir büyüklükte pay aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize aittir. Bu vesile ile aziz şehitlerimizi; ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi tek sefer dahada rahmet ve minnetle yâd ediyor, yasamda var olan kahraman gazilerimize, şehit ve gazilerimizin kıymetli ailelerine saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz.”

Emekli 103 amiralin yayınladığı Montrö Boğazlar Sözleşmesi'yle alakalı bildiri Ankara'yı karıştırdı

Emekli 103 amiralin yayınladığı Montrö Boğazlar Sözleşmesi’yle alakalı bildiri Ankara’yı karıştırdı
Son Dakika: 103 çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli amiralin Montrö bildirisine tepkiler çığ benzeri büyüyor! tahkikat başlatıldı

Son Dakika: 103 çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli amiralin Montrö bildirisine tepkiler çığ benzeri büyüyor! tahkikat başlatıldı
103 çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli amiral olayı nedir? 103 çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli amiral kimdir? 103 çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli amiral ad listesi!

103 çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli amiral olayı nedir? 103 çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli amiral kimdir? 103 çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli amiral ad listesi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir