Son Dakika! Montrö bildirisine imza atan 104 emekli amiralin lojman ve koruma hakları iptal edildi-haberi

104 çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli amiralin cumartesi gecesi yayınladığı Montrö Boğazlar Sözleşmesi’yle alakalı tepkiler arka arda geldi. Bildirideki dikkat çeken detaylar sonrası Bir gün evvel Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli amiraller ile alakalı tahkikat başlatıldığını açıkladı.

10 AMİRAL GÖZALTINDA

Bildiriyi TCK’nın 316. maddesi kapsamında soruşturan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, deklarasyona öncülük eden isimleri tespit ettiği, o isimlerin ifadeye çağrılacağı bildirilmişti. Bu gelişmeler sonrası erken saatlerinde imzasini atan amirallerden Ergun Mengi, Atilla Kezek, Alaettin Sevim, Ramazan Cem Gürdeniz, ender Hakan Eraydın, Bülent Olcay, Kadir Sağdıç, Türker Ertürk, Turgay Erdağ ve Ali Sadi Ünsal gözaltına alındı. ıslak haddinden dolayı üç vakit içinde Emniyet’e gelmeleri amaciyla Engin Baykal, Cemil Şükrü Bozoğlu, Mustafa Özbey ve Atilla Kıyat’a da tebligat yapıldığı öğrenildi.

LOJMAN VE savunma HAKLARI İPTAL EDİLDİ

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, gece yarısı yayımlanan vuruş imalı bildiriyi imzalayan çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli amirallerin lojman ve savunma hakları iptal edildi.

3 KRİTİK Sual YÖNELTİLECEK

Öte istikametten Montrö Boğazlar Sözleşmesi’yle alakalı bildiri yayımlayan 104 çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli amiralle alakalı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca ‘Devletin Güvenliğine ve Anayasal Düzene Karşı hatali İşlemek amaciyla Anlaşma’ suçlamasıyla başlatılan soruşturmayla alakalı Detaylar alana çıktı. Soruşturmada gözaltına alınan ve ifadeye çağrılan 14 çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli amiral dışında var olan 90 kişinin de tek sonraki günlerde ifadelerinin alınacağı bildirildi. Soruşturmada, imzası bulunan çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli amirallere, bildirinin hazırlanma sürecinden, yayınlanan nihayet içeriğinden, yayınlanacağı tarih ve saatten haberdar olup olmadıklarına baz alinarak üç ağırbaşlı Sual sorulacak.

AK PARTİ MYK BİLDİRİ GÜNDEMİYLE TOPLANIYOR

Bildiriye tepkiler çığ benzeri büyürken, Bir gün evvel canlı yayına katılan AK Parti genel Sekreteri Fatih Şahin, AK Parti MYK’nın Montrö bildirisi gündemiyle bu erken 18.00’de toplanacağını belirtip, “Hukuki olarak darbeci zihniyetin temsilcilerine koşul olan cevap verilecektir” demişti.

CUMHURBAŞKANI DA BİR TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRECEK

Öte istikametten Cumhurbaşkanı Erdoğan da bu erken 15.00’te Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde tek değerlendirme toplantısı yapacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 104 çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli amiralin gece yarısı Montrö Boğazlar Sözleşmesi konulu yayımladığı bildiri üstüne açıklamalarda bulanacağı olasılık ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.