Son Dakika! Montrö bildirisine destek veren Türkiye Emekli Subaylar Derneği başkanı ve yönetimi görevden uzaklaştırıldı-haberi

Geçtiğimiz haftalarda çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli 104 amiralin tek gece yarısı yayınladığı Montrö bildirisinin aksisedaları ayni ritimde devam ediyor. vuruş iması içerdiği hasebiyle siyasilerden reaksiyon gören bu bildiri ile alakalı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da tahkikat başlatmıştı. Bu kapsamda imzacı amirallerden 10’u gözaltına alınmış, dahada ardindan adli denetim koşulu ile hür bırakılmıştı.

“AMİRALLERİN BİLDİRİSİNE DESTEK OLUNDUĞU GÖRÜLMÜŞTÜR”

Bugün ise İçişleri Bakanlığı tarafından çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli amirallerin bildirisine destek izahı yapan TESUD ile alakalı duyuru yapıldı. Metinde şu ifadeler yer aldı:

“Türkiye çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli Subaylar Derneği (TESUD)” yönetim heyeti Yöneticilerinin nihayet günlerdeki açıklamalarında ve medya yayın uzuvları vasıtasıyla yapmış oldukları beyanlarında, 104 çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli amiral tarafından yayımlanan deklarasyona destek oldukları ve izahlarının çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli amirallerin bildirisi ile benzerlik taşıdığı görülmüştür. çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli amirallerce yayınlanan deklarasyona ait Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca Türk karar Kanununun 316/1 maddesi kapsamında başlatılan soruşturma, hali hazırda ayni ritimde devam etmektedir.

TESUD yöneticilerinin 104 çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli amiralin bildirisine destek izahı üstüne Bakanlığımızca da 8 Nisan tarihinde Mülkiye Müfettişi ve Dernekler Denetçileri görevlendirilmiştir. Müfettiş ve denetçiler tarafından analiz sonrası hazırlanan rapor; 5237 sayılı Türk karar Kanununun alakalı maddeleri uyarınca ve genel kararlar uyarınca yasal işlemlerin onay ve ifası amaciyla Başsavcılığa tevdi edilmiştir.

“GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDILAR”

Ayrıca Dernek yönetim heyeti Başkanı ve başka yönetim heyeti Üyeleri, 5253 sayılı Dernekler Kanununun 27 nci maddesinin üçüncü fıkrası uyarınca belli tek süre tek önlem olarak Bakanlık makamının onayı ile görevden uzaklaştırılmıştır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir