Son dakika | Milli takımda Emre Mor sürprizi! 5 yıl sonra geri dönüyor-haberi

Danimarka’nın FC Nordsjælland takımında yıldızını parlatan ve 10 milyon avro karşılığında Daha 19 yaşında Borussia Dortmund’a tasima var olan buyruğa Mor kariyer merdivenlerden aynı hızla art düştü. avro 2016’da kendini A ulusal Takım’da bulan ve turnuvada iz bırakan isimlerden var olan buyruğa Mor, Borussia Dortmund’da kadroya girmekte zorlandı ve 13 milyon Euro’ya İspanya La Liga ekiplerinden Celta Vigo’ya tasima oldu.

Kariyeri süresince disiplinsiz tavırları ve istikrar problemi yaşayan buyruğa Mor, Celta Vigo’dan kiralık olarak Galatasaray ‘a; derhal peşinden Olympiakos’a tasima oldu ama tek türlü futbolunu geliştiremedi.

Bu sezon başında Celta Vigo’dan kiralık olarak Fatih Karagümrük’e tasima var olan 24 yaşında olan futbolcu performansıyla Daha önceki günlerine art dönüş sinyali verdi. Fatih Karagümrük ile 21 maça çıkan buyruğa Mor iki gol atarken iki asist yaptı.

EMRE MOR SÜRPRİZİ! KUNTZ BEĞENDİ, ADAY KADRODA OLABİLİR

Fatih Karagümrük formasıyla oyununu geliştiren ve sahada dahada yetiskin tek futbol sergileyen buyruğa Mor, A ulusal Takım teknik patronu Stefan Kuntz’un da alakasını çekti. Alman teknik adamın buyruğa Mor’u beğendiği ve aday kadroya çağırabileceği öğrenildi. Kuntz’un buyruğa Mor amaciyla verdiği raporda 24 yaşında olan futbolcunun oyunu artık tek yönlü değil çift yönlü oynadığını ve bu manada kendini geliştirdiği belirtildi.

Emre Mor’un rastgele tek sakatlık meselesi yaşamaması vaziyetinde A ulusal Takım’ın aday kadrosuna çağrı edilebileceği öğrenildi. Stefan Kuntz’un buyruğa Mor ile birlikte Ferdi Kadıoğlu’nu da aday kadroya çağırmak istediği ama yıldız futbolcunun yaşadığı sakatlık sebebinden bunun gerçekleşemeyeceği öğrenildi.

Emre Mor, A ulusal Takım formasıyla nihayet olarak 9 Ekim 2017 tarihinde Finlandiya karşısında takim formasi giymişti. buyruğa Mor 15 sefer giydiği A ulusal Takım formasıyla tek gol kaydetti.

Kaynak: Milliyet

  • futbol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.