Son dakika! Milli Savunma Bakanlığı, PKK’nın Suriye sorumlusunun vurulma anı görüntülerini paylaştı-haberi

Dün yapılan bakanlar heyeti toplantısının derhal peşinden millete sesleniş konuşması yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, pkk terör örgütlerini tek dahada Türkiye’de eylem yapamayacak vaziyete getirmek amaciyla sürdürdükleri operasyonlarla hainlerin inlerini başlarına geçirdiklerini söylemişti.

“MİT uzunca SÜREDİR ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜYORDU”

Pençe-Kartal Operasyonu’nda şehit var olan Mehmetçiklere Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı dileyen Erdoğan, bu vesileyle müjdeli tek haberi paylaşmak istediğini belirterek, “Milli İstihbarat Başkanlığımızın uzunca müddettir yürüttüğü çalışmalar neticesinde yerini belirlediği PKK‘nın Suriye genel sorumlusu ‘Sofi Nurettin’ kod adli Halef El Muhammed, Irak’ın kuzeyinde gerçekleştirilen operasyonla tesirsiz vaziyete getirilmiştir” ifadesini kullanmıştı.

MİLLİ müdafaa BAKANLIĞI OPERASYONUN GÖRÜNTÜLERİNİ PAYLAŞTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bir gün evvel yaptığı izahın derhal peşinden bu erken Milli müdafaa Bakanlığı da PKK’nın Suriye genel sorumlusu Sofi Nurettin’in vurulma anına ait görüntüleri yasamsal medya hesabından paylaştı.

“TSK VE MİT’İN KOORDİNELİ OPERASYONUYLA ETKİSİZ vaziyete GETİRİLDİ”

Paylaşımda, “Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladıkları benzeri pkk terör örgütü PKK/KCK/PYD/YPG’nin sözde üst düzey sorumlusu Sofi Nurettin kod isimli terörist, Irak’ın kuzeyinde saklandığı delikte TSK ve MİT’in koordineli operasyonuyla tesirsiz hâle getirildi.

INTERPOL tarafından al bültenle aranan, 2015-2020 yılları arasında PKK/KCK-PYD/YPG’nin Suriye genel Sorumlusu var olan Sofi Nurettin kod isimli teröristin Irak’ın kuzeyine geçmesi; YPG/PYD’nin PKK/KCK pkk terör örgütünün Suriye uzantısı olduğunu tek sefer dahada alana koydu.

“HİÇBİR TERÖRİST HESAP VERMEKTEN KAÇAMAYACAKTIR”

Terör örgütü PKK/KCK-PYD/YPG’nin üst düzey sorumlusunu sınır ötesinde başarılı tek operasyonla tesirsiz vaziyete getiren TSK ve MİT’in isimsiz kahramanlarını kutluyoruz. Ülkemizi ve asil milletimizi amaç alan hiçbir pkk terör örgütü ve hiçbir yasadisi hesap vermekten kaçamayacaktır!” ifadeleri yer aldı.

MURAT KARAYILAN’IN AKIL HOCASIYDI

Terör örgütüne 1990’da katılan “Sofi Nurettin” kod isimli yasadisi Halef El Muhammed, 1995’te Van/Başkale kırsalında grup sorumluluğu, 2007’ye civarindan Hakkari-Yüksekova-Şırnak sorumluluğu, 2007’den ardindan ise Diyarbakır sorumluluğu görevlerini üstlenmişti.

2009’da, halihazırda Murat Karayılan’ın yönettiği örgütün askeri kanadı HPG’nin başına kazançlan Halef El Muhammed, bu görevi sırasında, halk binaları ve yöneticiliklerinin ele geçirilmesini hedef alan Beytüşşebap baskını benzeri çok sayıda eylemi yönetmişti.

HPG sorumluluğu görevini 2013’te Murat Karayılan’a devrederek, bölücü ve yıkıcı faaliyetlerini Suriye alanına taşıyan Halef El Muhammed, 2015-2020 yılları arasında PKK/KCK-PYD/YPG Suriye genel sorumlusu oldu. tesirsiz vaziyete kazançlan teröristin Murat Karayılan’ın “akıl hocası” olduğu da belirtildi.

Suriye genel sorumlusu olarak Suriye sınır hattından Türkiye’ye baz alinarak gerçekleştirilen bütün silahlı eylem ve faaliyetlerin en tepedeki yöneticisi konumunda bulunan Halef El Muhammed, Suriye’de Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarında güvenlik güçlerine karşı silahlı faaliyetleri yönetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir