Son Dakika: Milli Eğitim Bakanlığı görevini Ziya Selçuk’tan devralan Mahmut Özer’den ilk sözler: Eylülde okulları açmak için ne gerekiyorsa yapacağız-haberi

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararına göre, görevden affını istek eden ve bağışlama talebi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onay edilen Prof. Dr. Ziya Selçuk’tan boşalan ulusal Eğitim Bakanlığına, bakanimiz Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Özer atandı.

ZİYA SELÇUK, bakanimiz ÖZER’E BAŞARILAR DİLEDİ

Kararın yayımlanmasının derhal peşinden bu erken ulusal Eğitim Bakanlığı’nda tur teslim merasimi gerçekleştirildi. tur teslim töreninde konuşan Ziya Selçuk, “Değerli arkadaşlar hepiniz hoş geldiniz 10 Temmuz 2018’de başladığım MEB görevi nihayetlenmiş durumda. Sayın Cumhurbaşkanıma teşekkür ediyorum. Gece gündüz çalıştığım arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu tek bayrak yarışı. Mahmut Özer beye başarılar diliyorum.” dedi.

”EYLÜL’DE OKULLARI AÇMAK İÇİN NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ”

Milli Eğitim Bakanlığı görevini Ziya Selçuk’tan devralan Mahmut Özer ise yaptığı evvel izahta ”Büyük tek mesuliyet üstlendiğimin farkındayım, Eylülde okulları açmak amaciyla ne gerekiyorsa yapacağız, artık kapalı tutmak benzeri tek lüksümüz yok” ifadelerine yer verdi.

YENİ bakanimiz MAHMUT ÖZER’İN yasamsal VE BİLİNMEYENLERİ

Özer’in açıklamasından satır başları;

”Türkiye hayat ile yarışabilecek tek eğitim sistemini kurabilecek güçtedir. Akılalmaz kuvvetli tek öğretmen kadromuz var. Çok kuvvetli tek bürokratik ekibimiz var. Eğitimin bütün paydaşlarını da dikkate alarak çok çalışacağız. Bu vesile ile belirtmek isterim ki Eylülde okulları açmak amaciyla her ne gerekiyorsa yapacağız. Pandemi döneminde öğrenci, öğretmen ve velilerimiz çok hatri sayilir büyüklükte zorluklar yaşadılar ve çok hatri sayilir büyüklükte fedakarlıklar gösterdiler. geçen tek buçuk senede pandemi dolayısıyla yaşanan kaybın telafisi amaciyla Sayın Bakanın da çok mühim çalışmaları oldu. Bu çalışmalar güncellenerek aynen ayni ritimde devam edecek.

TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ İÇİN YÜZ YÜZE EĞİTİM VURGUSU

İlk önceliğim İhtiyaç duyulan bütün tedbirleri alarak okulları tıpkı pandemi döneminden evvel olduğu benzeri surat yüze eğitime hazır vaziyete getirmektir. Türkiye’nin geleceği amaciyla surat yüze eğitime tek vakit evvel geçmek oldukça ağırbaşlı tek durum almıştır. Okulların açılması amaciyla vakaların belirsiz tek gelecekte Tamamiyle sıfırlanmasını bekleyemeyiz. Pandemi dolayısıyla çocuklarımızın bedensel ve zihinsel olarak etkilenmelerine dahada çok müsaade edemeyiz. nihayet laf olarak artık okulları kapalı tutmak benzeri tek lüksümüz yoktur”

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk istifa etti, adina bakanimiz Yardımcısı Mahmut Özer atandı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk istifa etti, adina bakanimiz Yardımcısı Mahmut Özer atandı
İstifa eden Ziya Selçuk'un adina ulusal Eğitim Bakanı olarak atanan Prof. Dr. Mahmut Özer kimdir?

İstifa eden Ziya Selçuk’un adina ulusal Eğitim Bakanı olarak atanan Prof. Dr. Mahmut Özer kimdir?
Son dakika! ulusal Eğitim Bakanlığı görevinden istifa eden Ziya Selçuk'tan evvel açıklama: Görevim bu erken itibarıyla nihayetlenmiştir

Son dakika! ulusal Eğitim Bakanlığı görevinden istifa eden Ziya Selçuk’tan evvel açıklama: Görevim bu erken itibarıyla nihayetlenmiştir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.