Son Dakika: İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırılarda can kaybı 83’e yükseldi-haberi

İsrail’in Gazze‘ye baz alinarak saldırıları ayni ritimde devam ederken, can kaybı ve yaralı sayısı da artmaya ayni ritimde devam ediyor. Bölgeden gelen nihayet bilgilere göre saldırılar neticesi hayatını kaybeden Filistin sayısının 11 çogalarak 83’e yükseldi. Yaralanan Filistinlilerin sayısı ise 487’ye yükseldi.

SİREN SESLERİ YÜKSELDİ

İsrail’in Gazze Şeridi’ne baz alinarak sema saldırısında Bir hayli noktayı vurmasının derhal peşinden Gazze’den ateşlenen roketler hasebiyle başşehir Tel Aviv’den ülkenin kuzeyinde bulunan Nasıra’ya civarindan siren sesleri yükselmişti.

Diğer istikametten Hamas, İsrail’in başkenti Tel Aviv’e 130 roket atıldığını açıklamıştı.

13 KATLI BİNAYI VURMUŞLARDI

İsrail’in Gazze’ye baz alinarak sema saldırıları ayni ritimde devam ederken, saldırılarda içinde ve çevreninde sivillerin de olduğu 13 katlı tek yapı amaç alınmıştı. dahada ardindan vurulan binanın Gazze’nin batısındaki Rimal Mahallesi’nde sivillerin yaşadığı Hanadi Kulesi olduğu anlaşıldı.

“SİVİL BİNALARI amaç ALIRLARSA FÜZELERİN ŞİDDETİ ARTAR”

Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde ise Telegram’dan duyurduğu mesajında İsrail’in Gazze’deki sivil binaları amaç alması vaziyetinde Tel Aviv’e Askalan’dan dahada şiddetli roket saldırıları düzenleneceğini açıklamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir