Son Dakika! İsrail, Gazze’de Çalışma ile Sosyal Kalkınma bakanlıklarının bulunduğu iki binayı bombaladı-haberi

İsrail’in 10 Mayıs’tan bu yana sema ve karadan vurmaya ayni ritimde devam ettiği Gazze Şeridi’nde tablo gittikçe ağırlaşıyor. Dünyadan gelen tepkilere karşın İsrail, Gazze’ye baz alinarak saldırılarına Bir gün evvel gece yarısından bu yana ayni ritimde devam etti. Gazze’deki Filistin sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İsrail’in gece yarısından bu yana düzen ettiği saldırılarda 10’u kadın, 8’i bebek olmak üzere 23 Filistinlinin hayatını yitirdiği belirtildi.

DÜN MEDYA BİNASINI YERLE BİR ETTİLER

Dün İsrail ordusu, Gazze şehrinde içinde Amerikan merkezli haber ajansı Associated Press (AP) ile Katar merkezli Al-Jazeera tv kanalının ofislerinin olduğu çok katlı tek binayı vurdu. Bu saldırıya ülkemiz ve dünyadan Bir hayli reaksiyon geldi.

BAKANLIK BİNALARINI BOMBALADILAR

Saldırılarına süre gelen İsrail, bu erken de Gazze’de Çalışma ile yasamsal Kalkınma bakanlıklarının bulunduğu iki binayı bombaladı. Hamas’a bağlı hükümet medya ofis Müdürü Selame Marufe, saldırıya ait yazılı İzah yaptı.

İsrail’in Gazze’de Çalışma ile yasamsal Kalkınma Bakanlıklarının bulunduğu binaları bombaladığını belirten Marufe, Çalışma Bakanlığının bulunduğu binanın Tamamiyle yıkıldığını, yasamsal Kalkınma Bakanlığının bulunduğu binanın ise hatri sayilir büyüklükte oranda hasar gördüğünü ifade etti. Marufe, İsrail’in bakanlıkları amaç almasının, sivillere ve sivil kurumlara baz alinarak işlediği suçların tek yenisi olduğunu vurguladı.

181 ÖLÜ, 1200 YARALI

Son saldırılarla Gazze’de 52’si bebek olmak üzere 181 Filistinlinin hayatını kaybettiği, yaralı sayısının da 1200’e çıktığı ifade edildi.

MORGLARDA YER KALMADI

Öte istikametten Gazze’deki Filistin sağlık Bakanlığı Arap ve Türk İlişkileri Sorumlusu Enver Ataullah, Anadolu ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, alanda Vaziyetin gittikçe kötüye gittiğini söyledi. Ataullah, gece yarısından bu yana düzen eden saldırılar hasebiyle Gazze’de hatri sayilir büyüklükte tek yıkım oluştuğunu ve morglarda yer kalmadığını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir