Son Dakika Gazze’den İsrail tarafına yapılan roket saldırılarında 2 İsrailli sivil hayatını kaybetti-haberi

İsrail’in Filistin‘e baz alinarak zulmü ayni ritimde devam ederken, Filistin tarafından da İsrail’e karşılık gelmeye başladı.

GERGİNLİK TIRMANIYOR

İsrail’in Müslümanların mukaddes olarak gördükleri Mescid-i Aksa’ya baz alinarak saldırıların derhal peşinden tansiyon yükseliyor. nihayet olarak Mescid-i Aksa’yı yakan İsrail güçleri, Filistinlilere de orantısız güç uygulamıştı. İsrail tarafından Filistinlilere baz alinarak gaddar uygulamaların ardı arkası kesilmezken, İsrail tarafından Bir gün evvel gerçekleştirilen saldırılarda çok sayıda sivil hayatını kaybetmişti.

HAMAS, İSRAİL’İ VURDU: iki ÖLÜ, 5 YARALI

İsrail ile Filistin arasındaki gerilim tırmanarak ayni ritimde devam ederken, Gazze tarafından İsrail’e karşılık geldi. Filistin cephesinden İsrail’in Liman kendisinin Ashdod’a atılan füzenin kent merkezine düşmesi neticeninde iki İsrailli hayatını kaybetti, 8 kişi de yaralandı.

Ayrıca, Hamas Hareketi’nin silahlı kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları İsrail’i 137 roketle amaç aldıklarını duyurdu.

İSRAİL KATLAMINDA ÖLÜ SAYISI 28’E YÜKSELDİ

Gazze Şeridi’ndeki Filistinli direniş grupları, İsrail polisinin işgal altındaki doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa ve Şeyh operatör Mahallesi’nden çekilmesi amaciyla Bir gün evvel mahalli saatle 18.00’e civarindan süre tanımıştı.

İsrail polisinin Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah’tan çekilmemesi üstüne Filistinli direniş grupları İsrail’e çok sayıda roket fırlatmıştı.

Bunun üstüne de İsrail ordusu, Gazze Şeridi’ne baz alinarak “Surların Muhafızı” isimi verilen askeri harekât başlatıldığını duyurmuştu.

İsrail ordusunun saldırılarında 10’u çocuk, 1’i kadın 28 Filistinli ölmüş, 152 kişi yaralanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir