Son dakika | Galatasaray Başkan adayı Burak Elmas'tan Fatih Terim çağrısı-haberi

Galatasaray reis Adayı Burak Elmas, seçimler yapılana civarindan futbol takımının yapılanmasıyla alakalı kararların fatih terim hocam tarafından alınmasını ve çalışmaların vakit kaybetmeden başlaması çağrısında bulundu.

İşte Burak Elmas’ın Galatasaray yönetim heyetine yaptığı çağrı!

2021 senesi alışılmış olan seçimli genel kurulumuzun, İçişleri Bakanlığı genelgesi ile ertelenmesi sonucu, Haziran ayı içinde tüzüğümüzün de öngördüğü benzeri en kısa müddette yapılacağı aşikardır. 

Bugünden başlayarak, tertemiz idarenin seçimi ve işe başlamasına civarindan geçecek var olan süre, özellikle futbol takımımızın sezon planlaması açısından yasamsal önem taşımaktadır. var oyuncu kontratlannin uzatılması, yenilenmesi ve/veya feshi ve 2021-2022 sezonuna baz alinarak takım planlaması yerine yapılacak tasima görüşmeleri amaciyla aciliyetli tek eylem planı gerekmektedir. 

Seçimlerin ertelenmesi, Galatasaray’ın çok menfaatlerini sekteye uğratmaya neden olmamalı, ama tek müsterek  us ve tasarı çerçevesinde hızla devinim edilmelidir.

Dolayısıyla, seçimler yapılıp tertemiz yönetim işe başlayana kadar, futbol ile alakalı asama ve alınacak kararlarda (her ne civarindan mukavelesi 31 mayıs 2021 tarihinde bitecek olsa da) var teknik direktörümüz ve divan heyeti üyemiz Sn. Fatih Terim’in rehberliğinde çalışılması en doğru ve emin yollar olacaktır.

Seçim takvim ve çalışmalarının, Galatasaray’ın çok menfaatlerinin ve başarısının önüne geçmemesi adına, yarın ki yönetim heyeti toplantısında konuyu ivedilikle değerlendirmenizi ve İhtiyaç duyulan kararı almanızı öneriyorum.

Eşref Hamamcıoğlu da İzah yaptı!

Galatasaray reis adayı Eşref Hamamcıoğlu, tasima ve kamp sürecinin kayıpsız geçmesi amaciyla bütün reis adaylarını, fatih terim hocam ile yola ayni ritimde devam edeceklerinin ifade edileceği müsterek tek deklarasyona imzasini atmaları amaciyla çağrıda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.