Son dakika: Emeklilerin bayram ikramiyeleri 6-7 Mayıs tarihlerinde yatırılacak-haberi

Çalışma ve yasamsal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 12,7 milyon emekliye Ramazan Bayramı ikramiyelerinin 6-7 Mayıs’ta ödeneceğini açıkladı. bakanimiz Bilgin, ödenecek ikramiye miktarının ise 12,3 milyar Lira olduğunu belirtti.

BU BAYRAM 100 Lira ZAMLANDI

Geçtiğimiz hafta yapılan yasal düzen etme ile çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli bayram ikramiyesi 1.000 liradan 1.100 TL’ye yükseltilmişti. Bu kapsamda 2021 senesi Ramazan Bayramı ikramiyesi bayramdan evvelki hafta ödenecek.

KİM NE vakit ALACAK?

Bakan Bilgin, SSK emeklilerinin 6 Mayıs’ta, çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli Sandığı ve Bağ-Kur emeklilerinin ise 7 Mayıs’ta bayram ikramiyesi alabileceklerini duyurdu.

“EMEKLİLERİMİZİN Başka bir deyişle sira OLMAYA ayni ritimde devam EDECEĞİZ”

Emeklilerin yanında olmaya ayni ritimde devam edeceklerini belirten bakanimiz Bilgin, “Emek de emeklilerimiz de başımızın tacı. Emeklilerimizin 7 vakit 24 saat hizmetindeyiz. Türkiye’mizin kalkınması amaciyla alın teri döken, ülkemizin her tek karışında emeği ve hizmeti var olan emeklilerimizin yanında olmaya ayni ritimde devam edeceğiz. Aileleri ile birlikte hayırlı bayramlar geçirmelerini temenni ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir