Son Dakika: Eda Nur Kaplan’ın intiharıyla ilgili gözaltına alınan şüpheli adli kontrol şartıyla serbest kaldı-haberi

Çankaya’da 7 Ağustos bugünü naz Nur Kaplan adli toy kız, 15’nci kattaki hanelerinin balkonunda atlayarak hayatına nihayet verdi. naz Nur, intihar etmeden evvel bıraktığı mektupta, iki kişinin otelde kendisine cinsel tacizde bulunduğunu söyledi. naz Nur’un mektubunun ve olayla alakalı verdiği ifadesinden yola çıkan ekipler, Yusuf G. adli kişi ve M.A. isimli şahsı gözaltına aldı.

2 ŞÜPHELİ DE hür KALDI

İlk olarak M.A. çıkarıldığı hakimlikçe “adli denetim hükümleri” uygulanarak hür bırakıldı. Bugün, “nitelikli cinsel hücum suçundan” barış karar hakimliğine derhal sevk edilen başka kuşkulu Yusuf G. de konutu terk etmeme adli denetim şartıyla hür bırakıldı. Bu sonuçla, olayda isimi geçen iki kuşkulu de hür kalmış oldu.

“OLAYDAN ardindan TEHDİT iletileri ATTI”

Yusuf G. adli şahsın olaydan ardindan kendilerine tehdit mesajları attığını belirten naz Nur’un ablası Güler Kaplan ise şu ifadeleri kullandı:

“Kimse tek şey yapmadı. Adamın tek ton dosyası var ama adamı hür bırakıyorlar. Yusuf olaydan ardindan devamlı tehdit mesajları attı. ‘Ben siyasete girmeyi düşünüyorum, benim adımı geçiremezsiniz, seni hayatını bitiririm, memurluğu bırak garsonluk dahi yapamazsın’ diyerek Eda’yı devamlı tehdit ediyordu. naz bana anlattıktan ardindan derhal polise gittik. Hastaneye götürdüler, psikiyatri ‘normal’ raporu verdi. Ama normal var olan biri, tek hafta ardindan intihar etmez”

Kardeşinin intihar edebilecek tek kişi olmadığını belirten Kaplan, aldığı tehdit mesajlarına dayanamadığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.