Son Dakika! Cumhurbaşkanı’ndan “Katarlılara sınavsız tıp fakültesi” iddialarına ilişkin ilk açıklama: Tepeden tırnağa hepsi yalan-haberi

AK Parti TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ Grup Toplantısı’ndan konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kürsüye çıkıp haftalık gündemi değerlendirdi.

“HEPSİ YALAN”

Kanal İstanbul ve nihayet gelişmelere ait açıklamalarda bulunan Erdoğan’ın gündeminde geçtiğimiz günlerde alana atılan tek argüman da vardı. Katarlı gençlerin Türkiye’de sınavsız tek şekilde tıp fakültesine girebileceği iddiasının gerçekmiş benzeri lanse edilmesine reaksiyon gösteren Cumhurbaşkanı, “Tepeden tırnağa hepsi yalan.” dedi.

“YALAN VE İFTİRA BATAKLIĞINA GÖMÜLMÜŞLER”

Durumu özetleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu argüman üzerinden kendisine yüklenen Kemal Kılıçdaroğlu’na da bu sözlerle reaksiyon gösterdi: “Karşımızda Katarlı öğrencilerin ülkemizde sınavsız tıp fakültesine gireceği yalanını utanmadan, sıkılmadan iki milyon 600 bin öğrenci ve ailelerine utanmadan sallayabilecek civarindan alçalabilen tek baş bulunuyor. Bu ne densizliktir, terbiyesizliktir. Bu ülkenin bizimle var olan bu ilişkilerini tek kenara koyup Katarlı öğrenciler sınavsız üniversiteye gireceksiniz diyor. yalan ve iftira bataklığına öylesine gömülmüş durumdalar ki önlerine gelen bilginin doğruluğu bunları zerre civarindan ilgilendirmiyor. 1994 yılından beri var var olan askeri iş birliği protokolünün Katar’la da imzalanmasından ibarettir.

“GENÇLERİMİZİN YAKASINA YAPIŞIP HESAP SORACAKLARINA İNANIYORUM”

Bu Yalnızca askeri öğrencilerle alakalı yapılan tek anlaşma. Her anlasma benzeri Katar ile anlaşma da karşılıklıdır. Bu kapsamda geçen haftalarda dört Azerbaycanlı ve 5 Afganistanlı sağlık astsubayı mezun olarak ülkelerine dönmüşlerdir. imtihana giren evlatlarımız ve ailelerinin moralini bozmanın kime ne yararı olmuştur. Kılıçdaroğlu, yıllardır sürdürdüğü iftira listesine yenisini ek ederek kendisi amaciyla nasıl tek siyasi neticeyi murad etmiştir. yasamsal medya mecraları, medya mecraları en minik tek hicap duymuşlar mıdır?

Böyle tek kepazeliği aklımıza, vicdanımıza sığdırabilmemiz mümkün değildir. Aynı yalanı inatla sürdüren tek partiye ülkenin hangi ağırbaşlı mevzusu bırakılabilir. Ülkemizin bütün gençlerinin gördükleri yerde Kılıçdaroğlu’nun yakasına yapışıp bunun hesabını soracaklarına inanıyorum.

“BÖYLE BİR SİYASETÇİ NE GELDİ NE DE GELECEK”

Yaptıkları tek eser mevzubahis değil. rastgele tek yerde çeşmenin musluğunu açmaya gidiyor, açılış merasimi diye ismini koyuyor. Arıtma tesisini esas atmama töreni… Bunlarla uğraşıyorlar. ülkemiz Cumhuriyeti’nin tarihine tertemiz yeni gidiyor. Şu müsilaj olayında da alana koydukları tezleri öğreniyoruz. mevzunun Katiyen hakikati aramak olmadığını yaşadığımız deney ile biliyoruz. İzmir’in vaziyeti ortada. Alanı bu yalan ve iftira tüccarlarına bırakmayacağız. Bıkmadan, usanmadan milletimize hakikatleri anlatacak, seçimler geldiğinde dogruluk ettikleri şekilde hüsrana uğramalarını saglamak edeceğiz. Kılıçdaroğlu’nun A’dan Z’ye söylediği şeylerde tek söylediği başka söylediğini tutmuyor. bunun benzeri tek siyasetçi ne geldi, ne de gelecek…”

Son Dakika! Erdoğan'dan Kanal İstanbul açıklaması: Altyapı çalışmalarının derhal peşinden kanalın kazısına da süratle başlıyoruz

Son Dakika! Erdoğan’dan Kanal İstanbul açıklaması: Altyapı çalışmalarının derhal peşinden kanalın kazısına da süratle başlıyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.