Son Dakika! Cumhurbaşkanı’ndan Kabine’deki revizyonla ilgili ilk yorum: Bakanlarımıza verdikleri hizmetler için teşekkür ediyorum-haberi

Dün gece Resmi Gazete kararı ile Kabine’de tek takım değişikliklere gidildi. Aile, Çalışma ve yasamsal Hizmetler Bakanlığı ikiye bölünerek Aile ve yasamsal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve yasamsal Güvenlik Bakanlığı kuruldu. Aile ve yasamsal Hizmetler Bakanlığı görevine Derya Yanık, Çalışma ve yasamsal Hizmetler Bakanlığı’na Vedat alim getirildi. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın adina ise Mehmet Muş atandı.

“2023’E ODAKLANMAMIZ koşul olan BİR DÖNEME GİRDİK”

Bugünse Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ Grup Toplantısına katıldı. Parti grubunda kürsüye çıkan Erdoğan, haftalık gündem değerlendirmesini yaparken bu konuya ait evvel yorumunda “Gençlik Kollarımızın MKYK toplantısında partimizi ve ülkemizi geleceğe taşıyacak yollar haritamızı konuştuk. Bir gün evvel gece hemide bakanlığımızı ikiye böldük, ayni vakitte da üç bakanimiz atamasını yaptık. Pekcan ve Selçuk’a bugüne kadarki hizmetleri amaciyla teşekkür ediyorum.

Kabinemizde birlikte mesai yürüteceğimiz Derya Yanık’a, Prof. Dr. Vedat Bilgin’e, Mehmet Muş’a başarılar diliyorum. Artık bütün teşkilatlarımızla 2023’e odaklanmamız koşul olan tek döneme girdik.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

“1994 seneninde ülkemizi hatri sayilir büyüklükte tek krize sürüklediler. Aradan çok geçmeden 2001’de dahil dinamiklerimizi kullanarak tertemiz tek krizi başımıza musallat ettiler. Ey Kılıçdaroğlu, hafızanı yokla bakalım, varsa. Milyonlarca dolarlık zararın tamamının millete fatura edildiği dönemin baş aktörleri şimdi bize karşı kampanya yürüten cumhuriyet milletçe partisi yöneticileriydi.

“BİZ BU YOLA KEFENİMİZİ GİYDİK DE ÇIKTIK”

Biz bunun benzeri tek memleket devraldık. En hatri sayilir büyüklükte demokrasi ve kalkınma hamlesi başlattık. Şimdi de çıkmış tek ahlaksız tek edepsiz, benim akıbetimin de Menderes benzeri olacağını söylüyor. Be ahlaksız, be edepsiz. Biz bu yola kefenimizi giyerek çıktık. Siz Zati vefat dendiği vakit kaçacak delik arayanlardansınız.

“15 TEMMUZ’DA BU HAZIRLIĞI YAPANLARA ÜLKEYİ kabir ETTİK”

Menderes’in sonucundan hoşnut mu, hoşnut mu oluyorsunuz? O akıbeti hazırlayanlar da sizdiniz. Bize de aynısını mı hatırlatıyorsunuz, biz bunların hepsine hazırız. 15 Temmuz’da bunu gördük ve hazırlayanlara da bu ülkeyi kabir ettik, mezar. medya toplantılarıyla filan benim akıbetimin öyle olacağından hiç bahsetme. Biz şuna inanmışız, her nefis ölümü tadacaktır, bitti. Senin değerlerinde bunun benzeri tek şey yoksa onu da bilmem. Ama sen de tadacaksın, onu bil.

“BU ÜLKEDE HER ŞEYİ BİTMİŞ AKIL HOCALARINA YER KALMAYACAK”

Emekli amirallerle kol kola vererek, Kılıçdaroğlu beyefendi, “emekli olanlar (darbe) yapabilir mi?” diyor. Onlar sizin  us hocanız. Dökülün sokağa diyorlar, 15 Temmuz’da olduğu gibi. Bilin ki bu ülkede, her şeyi bitmiş tükenmiş var olan bu  us hocalarına yer ve yollar kalmayacak.

“128 MİLYAR DOLAR MESELESİNDE NE RAKAM DOĞRU NE YÜKLENEN ANLAM”

Türkiye makroekonomik dengeleri Sahiden sağlam olduğu amaciyla nihayet 8 senedir bütün saklı açık saldırılara karşın ayakta kalmayı başarmıştır. 2002 öncesi Türkiye’sinin siyasi, yasamsal ve ahenk gösteren ücret ikliminde bu tür saldırılar ile karşılaşmış olsaydık, düşeceği vaziyeti tahayyül etmek istemiyoruz. bu erken de önceliğimiz istiklalimizdir. Mücadeleyi ekonomide de faiz, kur, enflasyon şer üçgenine karşı yürüttük. Ne yapacaktık? Başımıza gelenlere rıza mı gösterecektik? ahenk gösteren ücret saldırıya seyirci mi kalacaktık? Ağustos 2018’de Amerikan yönetiminin açıklama ettiği haksız yaptırım kararının derhal peşinden yaşanan kirli gece yarısı saldırılarına seyirci mi kalacaktık? Salgınının sıkıntılarına seyirci mi kalacaktık? tek müddettir sanki hazine bulmuş benzeri sarıldıkları 128 milyar dolar mevzusunu bu resim içinde okumak gerekiyor. Esasen ortada akıbeti manaya arayışı olmadığı amaciyla söylenen sözlerde doğru var olan hiçbir doğruluk yoktur. Ne rakam doğru, ne rakama yüklenen anlam doğru ne de kampanya doğru. Baştan sona cehalet.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir