Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan feshedilen İstanbul Sözleşmesi’yle ilgili mesaj: Kadın haklarını kağıtlarda arayanlar var-haberi

Büyük tek coskuyla başlayan AK Parti 7. alışılmış olan hatri sayilir büyüklükte Kongresi’nde alınacak kararlar tertemiz tek döneme giriş olarak değerlendiriliyor. Kongrede Bir hayli konuya değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, nihayet vakitlerde gündemi meşgul eden İstanbul Sözleşmesi‘nin feshedilmesiyle alakalı “Gündemimizde, kadınlarımızın haklarını savunmayı vicdanlarda değil, kâğıtlarda arayanlara söyleyeceklerimiz var. Bizim gündemimizde ülkemizin ve milletimizin bugününe ve geleceğine değin her mesele var” sözlerine yer verdi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

“Salgın şartlarında, kent kongrelerimiz benzeri hatri sayilir büyüklükte kongremizi de, hemide milletimizin, ayni vakitte da bu salonda tek araya geldiğimiz sizlerin sağlığını düşünerek gerçekleştirmek durumundayız. bu sebeple Yalnızca ani çok başlık üzerinde kısaca duracak, başka hususları, milletimizle tek araya geleceğimiz başka vesilelere bırakacağız”

“YENİ YÜKSELİŞ AHDİMİZ VAR”

Hukuk ve ekonomi reformlarımızın uygulama programları var. Gündemimizde, aile, eğitim, kültür merkezli tertemiz ulusal uyanış ve yükseliş ahdimiz var. Dünyaya ve ülkemizin konumuna değin değerlendirmelerimiz var. Gündemimizde kızlarımızı dağa yollamak suretiyle arkasından da sahip çıktığını söyleyen namertler var.

YENİ ANAYASA GÜNDEMDE

Anayasa çalışmalarımızın tamamı, fevkalade dönemlerde, fevkalade şartların dayatmasıyla ve fevkalade yöntemlerle yapılmıştır. milletin bütün kalbiyle içinde olmadığı bu süreçlerde alana çıkan Anayasa metinleri de, dahada evvel günden bu yana hep tartışılmalı olmuş, hep farklık talepleriyle karşı karşıya kalmıştır.

“AÇIK VE SAYDAM BİR SÜRECİN ÜRÜNÜ OLACAK”

Yeni Anayasa’nın özü, bütün değerleriyle, farklılıklarıyla, zenginlikleriyle, hayalleriyle 84 milyon vatandaşımızın tamamını içermelidir. Türkiye’nin bugün, tertemiz tek Anayasa için, hiç olmadığı civarindan hazır olduğuna inanıyoruz. Bu çerçevede, Cumhurbaşkanlığı bünyesinde, AK Parti genel Merkezi’nde, akademi dünyasında, çeşitli sivil cemiyet kuruluşları nezdinde yürüyen, hepsini de yakından izlediğimiz çalışmalar var. Aynı şekilde başka partilerin ve alakalı kuruluşların da eş hazırlıkları olduğunu biliyoruz. Bunlar, evvel ilkeler, ardindan somut metinler düzeyinde tespit edecek tek olgunluğa geldiğinde tek araya getirilecek ve milletimizin gözü önünde tartışmaya açılacaktır. tek başka ifadeyle, tertemiz Anayasa, açık ve şeffaf tek sürecin ürünü olarak hazırlanacaktır.

“YATIRIMLARI AİLEYE GÖRE YAPACAĞIZ”

Yatırımlarımızı kalbe ve akla, Başka bir deyişle aileye, eğitim ve kültüre yapmamız gerektiğine işaret ediyor. uygarlık nöbetini devralacaksak, işe evvel buradan başlamamız gerekiyor. tabiki dünyadaki teknolojik, siyasi, sosyal, kültürel gelişmelere sırtımızı dönecek civarindan hakikatlerden kopuk değiliz, Katiyen da olamayız. Bizim söylediğimiz; insanı nesne değil, kalbi ve aklıyla özne olarak ele alan kadim uygarlık değerlerimizi, ilhamını geçmişimizden alan yenilikçi tek anlayışla yükseltmemiz, yüceltmemiz gerektiğidir.

“TAKLİT EDEN DEĞİL ÜRETEN NESİLLER YETİŞTİRECEĞİZ”

Taklit eden değil üreten, özenen değil özenilen, hevâyı değil fıtratı önceleyen, vakte teslim var olan değil istikametini geleceğe dönen, maziden atiye köprüler kuran nesiller yetiştirmek amaciyla evvel aileyi sağlama alacağız. Türkiye’nin 2053 vizyonunun hamurunu, başka her şeyin bunların arkasından geldiği bilinciyle aile, eğitim ve kültürle yoğuracağız. Bugüne civarindan Sahiden çok çalışarak, ülkenin dört tek yanını okullarla, hastanelerle, yollarla, köprülerle, barajlarla, parklarla donatmayı başardık. Şimdi, muhatabı direk insanın kalbi ve aklı olduğu amaciyla çok dahada zor, çok dahada yasamsal tek göreve talibiz. İnşallah bunu hep birlikte başaracağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir