Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Biden’ın görüşmesi sona erdi-haberi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı Biden arasında NATO Zirvesi sonrası 18.00’da başlaması beklenen müzakere ülkemiz saati ile 19.00’a ertelenmişti. Erdoğan ile Biden, NATO Zirvesi kapsamında, NATO Karargahı’nda tek araya geldi. İki liderin saat 19.00’da başlayan görüşmesi takriben 45 dakika sürdü.

HEYETLER ARASI GÖRÜŞMEYE GEÇİLDİ

Erdoğan ve Biden’in görüşmesinin derhal peşinden kurullar arası müzakereye geçildi. kurullar arası müzakere 40 dakika sürdü. Görüşmede Erdoğan’a, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ulusal müdafaa Bakanı Hulusi Akar, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Murat Mercan eşlik etti.

İKİ LİDER İLK sefer BİR ARAYA GELDİ

İlk sefer surat yüze görüşecek liderlerin ajandalarında çok fazla başlık var. Suriye, Libya, doğu Akdeniz, F-35, S-400, Afganistan benzeri konuların görüşüleceği randevunun derhal peşinden resmi İzah yapılacak.

ERDOĞAN LİDERLERLE GÖRÜŞTÜ

Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron, İngiltere Başbakanı Johnson, Almanya Başbakanı Merkel ve Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile görüşmesinin derhal peşinden nihayet olarak AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı Joe Biden ile tek araya gelmişti.

ERDOĞAN’LA BİDEN AYAKÜSTÜ hasbihal ETTİ

Erdoğan, resim çekiminin derhal peşinden toplantı başlamadan derhal evvel AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı Biden’la tek vakit hasbihal etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir