Son Dakika: Binali Yıldırım’dan Sedat Peker’in iddialarına ilişkin açıklama: Hukuki yollar açık, gerekli adımları atacağız-haberi

Sedat Peker, Daha önceki Başbakan ve AK Parti genel Başkanvekili Binali Yıldırım‘ın erkek çocuğu Erkam Yıldırım’ın Venezuela’ya yaptığı ziyaretle alakalı iddialarda bulunmuştu. Peker, 7. videosunda uyuşturucu ticaretine değin güzergahın kurulmasında ve ticaretin içinde Ekram Yıldırım’ın olduğunu öne sürmüştü.

“GEREKLİ ADIMLARI ATACAĞIZ”

“Muhalefet, yargının harekete geçmemesini eleştiriyor, siz ne dile getirmek istersiniz?” suali üstüne Yıldırım, İhtiyaç duyulan izahları yaptığını söyledi. Yıldırım, hukuki yolların da açık olduğunu belirterek, “Hukuki yoldan da hakkımızı arayacağız” diye konuştu.

‘ÇELİŞKİ’ YORUMLARINA DA YANIT VERMİŞTİ

Binali Yıldırım, erkek çocuğu Erkam Yıldırım’ın Venezuela ziyareti ile alakalı söylemler ile alakalı yaptığı açıklamanın, kendisinden derhal evvel İzah yapan AK Parti İstanbul mebus Serkan Bayram’ın izahlarıyla örtüşmediği yorumları üstüne tek İzah dahada yapmıştı. Yıldırım, izahlar arasında ikilem olmadığını söylemişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir