Son Dakika: Bahçeli’den HDP binasına düzenlenen saldırıya sert tepki: Saldırı kanlı bir prova, kalleş bir tertiptir-haberi

MHP genel Başkanı Devlet Bahçeli, bu erken İzmir‘de HDP kent binasına gerçekleştirilen ve tek kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırıya ait açıklamalarda bulundu.

“KALLEŞ BİR TERTİP”

Saldırının vahim olduğunu belirten Bahçeli, “Toplumsal huzur ve dahil barış ortamımızı sabote etmek istek eden karanlık emeller bu kez İzmir’de sahneye çıkmıştır. Türkiye’nin karışmasını; etnik, ideolojik ve siyasi fay hatlarının kırılarak fitne depremlerinin oluşmasını hedef alan dahil ve dış provokasyonlar devreye alınmıştır. Suçluların menfur eliyle, sokakların melun izbeliğinde hıyanet ve husumet arayışına çıkan mihraklar bu erken İzmir’de ateşle oynamaya kalkışmışlardır. Bu haliyle HDP’nin İzmir kent binasına yapılan hücum kanlı tek prova, toplumun sinir uçlarını test eden kalleş tek tertiptir” dedi.

“SALDIRGANIN KARARLILIKLA ÜZERİNE GİDİLMELİ”

Sosyal medyadan İzah yapan Bahçeli paylaşımlarında şu ifadelere yer verdi:

“Bu vahim olayın dahil yüzü netlikle deşifre edilmeli, önü ve arkası aydınlatılmalıdır. HDP’li yöneticilerin, milletçe TV’nin program akışını planlayan ve tahrikleri canlı tutan kişilerin sahip oldukları bilgi, belge ve bulguları derhal adli ve güvenlik birimlerine ulaştırmaları şarttır. hücum gerçekleştikten derhal sonra, elinde tuttuğu silahı ve bozkurt işaretiyle resimleri servis edilen saldırganın kararlılıkla üstüne gidilmeli, bağ ve bağlantıları, bağlantı ve münasebet ağları hiçbir tavsamaya alan vermeden araştırılmalı ve açığa çıkarılmalıdır.

“MHP’Yİ TÖHMET ALTINDA BIRAKMAYA KİMSENİN HADDİ YOKTUR”

Bundan sonraki tahkikat ve kovuşturma safhalarının her aşamasına hususi destur alarak katılmalarını beklediğimiz HDP’li ve CHP’li yöneticiler, konuyu istismar eden medya mensubu ve televizyoncular ne biliyorlarsa anlatmalı ve gerçeğin alana çıkışına sonuna civarindan hizmet etmelidir. Hasbelkader veyahut planlı tek senaryonun çerçevesinde bozkurt işareti yaparak yasamsal medyadan yayınlayan tek cani üzerinden ulusalci devinim Partisi’ni suçlamaya, töhmet altında bırakmaya, Hem de yargısız infaz etmeye hiç kimsenin harcı olmadığı benzeri hakkı da, haddi de yoktur. Katilin dahada evvelce çektirdiği fotoğraflarının ani bire nasıl tedavüle sokulduğu, bunun için kimlerin önayak olduğu, mevzunun hangi odaklar vasıtasıyla Türk-Kürt ihtilafına taşınmak istendiği adaletin başlıca konusu olmalıdır.

“İNANIYORUM Kİ KÜRT KARDEŞLERİMİZ BU TUZAĞA DÜŞMEYECEK”

İnanıyorum ki, Kürt kökenli kardeşlerim oynanan oyuna ve kurulan tuzağa düşmeyeceklerdir. MHP’yi sokağa çekmeye çalışanlar, dövüşle ve kaotik hadiselerle muhataplık kurmasına çabalayanlar Katiyen başarılı olamayacak ülkemiz düşmanlarıdır. Bozkurt yapan ellerin temiz, kalplerin de vatan ve millet aşkıyla çarpması fikri ve siyasi namusumuzun gereğidir.

“SALDIRININ ARKASINDA OLANLAR TESPİT EDİLMELİ”

Bugünkü duygulu ortamda herkesin duyarlı ve düşünceli devinim etmesi özellikle temennimdir. sağlık çalışanıyken istifaen ayrılmış kirli şahsı neden gösterip Milliyetçi-Ülkücü Hareket’i ithama tevessül etmek ulusal birlik ve kardeşliğe riskli şekilde tahammülsüzlüktür. ulusalci devinim Partisi’nin haysiyetli mücadelesi; hukuk, demokrasi ve siyasi ilkeleriyle sınırlıdır. Bunun dışında hiçbir alan, alan ve tabanda davamızın ve dava arkadaşlarımızın anılması, bulunması, rastgele tek çatışmanın faili olması ihtimalen dahi olsa mevzubahis değildir. HDP binasına hücum buyruğu verenler, kapalı dönem etkinlik içinde olanlar, alacakaranlık ortamdan nemalananlar, el ovuşturanlar, eylemin rotasını çizenler, kamçılanan yasamsal gerginliği kırılma noktasına civarindan bükmeyi amaçlayanlar tespit, teşhir ve tecziye edilmelidir. ülkemiz sokakta bulunmamıştır, yol aralarında cirit atan casus ve hainlere teslim edilmeyecektir. ulusalci devinim Partisi bunun için yeminlidir.

HDP İzmir kent binasında tek kişiyi öldüren saldırganın binaya giriş anları kamerada

HDP İzmir kent binasında tek kişiyi öldüren saldırganın binaya giriş anları kamerada
HDP binasına girerek Deniz Poyraz'ı öldüren saldırgan, kadının cansız bedenini Whatsapp vaziyetinde paylaşmış

HDP binasına girerek Deniz Poyraz’ı öldüren saldırgan, kadının cansız bedenini Whatsapp vaziyetinde paylaşmış
HDP binasına saldıran şüphelinin kan donduran nihayet paylaşımı alana çıktı: Kin yuttuk, kan kusturacağız

HDP binasına saldıran şüphelinin kan donduran nihayet paylaşımı alana çıktı: Kin yuttuk, kan kusturacağız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir