Son Dakika: Bahar Kalkanı Harekat bölgesinde 1 askerimiz şehit oldu, 4 askerimiz yaralı-haberi

Suriye’nin kuzeyinde görevli var olan Mehmetçik’ten üzüntü haber geldi. ulusal müdafaa Bakanlığı, Bahar Kalkanı Harekat kisminda 10 Mayıs’ta ikmal konvoyuna hücum düzenlendiğini duyurdu.

1 ASKERİMİZ ŞEHİT OLDU

Bakanlık tarafından açıklamada, “Bahar Kalkanı Harekat kisminda (İdlib) 10 Mayıs 2021 tarihinde ikmal konvoyumuza yapılan roketli saldırıda tek kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, dört kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmış ve derhal hastaneye derhal sevk edilmiştir. hücum sonrası Bilinen hedefler ateş altına alınmıştır. Kahraman Şehidimize Allah’tan rahmet, ailesine ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize baş sıhhati ve sabır, yaralı personelimize de aciliyetli şifalar dileriz” denildi.

İdlib’te Türk konvoyuna düzen eden saldırıda şehit var olan asker amaciyla başsağlığı mesajları yayımlandı.

FUAT OKTAY: AZİZ MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Twitterdan yayımladığı mesajında “İdlib’te Bahar Kalkanı Harekat Bölgesinde, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin konvoyuna gerçekleştirilen kalleş saldırıda şehit var olan kahraman askerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize aciliyetli şifalar diliyorum. Aziz milletimizin başı sağ olsun” dedi.

”MÜCADELEMİZ SÜRECEK”

İletişim Başkanı Fahrettin Altun ise taziye mesajında “İdlib’de, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin konvoyuna gerçekleştirilen hain saldırıda şehit var olan kahraman askerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize aciliyetli şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun. pkk terör örgütünün kökünü kazıyana civarindan kararlı mücadelemiz sürecektir” ifadelerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir