Son Dakika: Ali Koç’tan eski Başkan Aziz Yıldırım’a benzeri görülmemiş yanıt: Hazımsız-haberi

Geçen vakit Aziz Yıldırım düzen ettiği medya toplantısında, Ali Koç’u ağır eleştirmişti. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Aziz Yıldırım’a genel kurulda çok kati cevap verdi.

Ali Koç’un açıklamalarından satır başları:

“ARTIK KIRGIN DEĞİL, KIZGINIM”

“Ben artık kırgın değilim, kızgınım ve Aziz Yıldırım beni kızdırmanın nelere esya olabileceğini görememiş durumda. Aziz Yıldırım’ın buraya gelmesini çok isterdim. Abdullah bey ile her biçimde lokantaya, sıra gecesine gidiyorsunuz, buraya mı gelemiyorsunuz. Hem de sizin Abdullah bey ile ne işiniz var, birbirinizin en kutsalına argo ettikten sonra. Çok isterdim buraya gelme nezaketini ve cesaretini göstermesini. Hep saygı gösterdim! neden bu saygıyı gösterdim? 2015’ten ardindan görüş ayrılıklarımız olmasına rağmen. Buraya 20 sene başkanlık yapan birine saygı duyarım ama benim amaciyla artık bu arkada kaldı. Benim amaciyla artık Yalnızca Aziz Yıldırım’sınız.

“ARTIK neticesi HAZMEDİN!”

Aziz Yıldırım, kendini Fenerbahçe’nin sahibi görüyor, Hem de üzerinde görüyor. Kendinizi bunun benzeri gösteriyorsunuz ama artık kulübe zarar veriyorsunuz. üç sene evvelki seçenek neticelerini artık hazmetmeniz lazım. Bu yaptığınız hazımsızlık. Aziz Yıldırım artık haddini aştı. Kendini bilmez açıklamalar, dengesiz, tutarsız, intikam isteği ile bezenmiş tehditkar, çirkin üslup, kibir, parmak sallamalar. İntikamınızı benim başkanlık dönemim bitince alın. Bana var olan husumetiniz kulübe zarar vermektedir. Koskoca efsane reis bizi SPK’ya şikayet ediyor.

“BANA FETÖ PROJESİ DEDİNİZ!”

Ortak tek yakınımıza ‘Ölmeden intikamımı alacağım’ diyormuşsunuz. Yaptığınız hususi toplantılarda, benim tek FETÖ projesi olduğumu söylediniz. Yazıklar olsun size. bendeniz sizinle havada, karada, suda her yerde ugras ederim ama kulübe zarar vermeyin. Keşke akil insan olsaydınız. Ama sizin ihtiraslarınız bu kulübün önüne geçmiş.

“ÖNÜMÜZDEKİ SEZON KIŞKIRTACAK”

Ne yapmaya çalışıyorsunuz? Birleştirici olmaya çalışırken… görünen o ki tek sonraki sezon her perişan sonuçtan ardindan Aziz Yıldırım taraftarı kışkırtacak. İşinize geldiği vakit taraftarı kışkırt, işine geldiği vakit kombineleri iptal et.

“BENİ MAHKEMEYE VERMEZSENİZ erkek DEĞİLSİNİZ”

Aklında bu civarindan gitgel yaşayan kişilerin dengeli devinim etmesi mümkün değil. mutlu Özil amaciyla kazanç ödemedik, oynadığı mücadele civarindan kazanç ödedik. İrfan Can Kahveci… belge var diyor, hepsini açıklasın, açıklasın ne varsa bekliyorum. Beni mahkemeye vermezseniz erkek değilsiniz.

“YÜZ YÜZE GELECEĞİZ, KAÇMAK YOK!”

Size şunu söylüyorum Aziz Yıldırım, bendeniz sizinle surat yüze geleceğim kaçmak yok, surat yüze geleceğiz. Ailemi çok seviyormuşsunuz, sevindim. bendeniz dış bütün ailemi çok seviyorsunuz. Herhalde onların size yaptıkları, benim yaptıklarım yanında mukayese edilemez. Beni değil siz, hiç kimse tehdit edemez, bunu aklınıza yazın. Kandırılıyorsunuz. Sizden tek ricam var; Fenerbahçe ile alakalı tek şey konuşacaksanız benim ailemin ismini ağzınıza almayın, rica ediyorum; rica yetmezse de şiddetle öneri ediyorum.

“BU KULÜP ne türlü SATILACAK?”

Kulübü sattırmam diyorsunuz, olmayan tek gündem oluşturup ardindan da kurtarıcı rolüne giriyorsunuz. Bu takim nasıl satılacak? Biri bu takimi satışa çıkarsa, üç Temmuz’da olduğu benzeri taraftar dimdik rağmende durur. Müthiş tek tablo bırakmış. Kulübün hangi yöneticinize kasa kolaylığı yaptığını konuşacağız. 8.6 milyon dolar kredi alıp tek vakit ardindan sonra 9.6 milyon dolar olarak art neden ödediğinizi anlatacaksınız. Bu tür konulari anlatacaksınız. Bu kulüp, nasıl olur da yöneticisine kasa kolaylığı sağlar. Konuşacaklarımız var, öyle basit değil.

“İSTENMEDİĞİMDE GİDERİM”

Beni seyirciyle yollayacaksınız öyle mi? Bizler yolcuyuz, taraftar hancıdır, kulübün sahibi bendeniz değilim ve Zati bendeniz istenmediğimi hissettiğim anda giderim. Ama şunu bilin ki o taraftar, bu erken sizi buraya getirmedi, konuştunuz baktınız ve dahada ardindan da tek otopark mazeretiyle gelmiyoruz dediniz. Fenerbahçe kimsenin tekelinde değildir, Aziz Yıldırım’ın da tekelinde değildir. Bu camianın evlatları Bir hayli şeye sahiptir, bu camia ne evlatlar yetiştirmiştir. 114 senelik takim sizin tekelinizde olacakmış… Yok alana dönmüş, bizi izleyecekmiş… Fenerbahçe’yi Fenerbahçe yapan değerleri ne acele unutmuşsunuz. Kim düşünebilirdi ki Aziz Yıldırım ve arkadaşları varsa Fenerbahçe’de düşmana ihtiyacınız yoktur sözünü…

“TANIŞACAĞIZ AZİZ YILDIRIM!”

Yok alana dönmüşsünüz, her mücadelesi seyredecekmişsiniz, gözünüz bizde olacakmış. Haydi! Aziz Yıldırım, siz Daha beni tanımamışsınız, benle uğraşıyorsunuz ama tanışacağız, dahada çok tanışacağız. üç sene iyi değildi ama kimse bizim yaptığımız fedakarlıkları, özveriyi görmezden gelemez. Zati önümüzde dönemde de sesiniz dahada sıska çıkacak. Hiçbir Fenerbahçe başkanı, Fenerbahçe’nin perişan gitmesini istemez, bu vaziyetten huzur alamaz. Allah bana bu günleri göstermesin.

“KAÇMIŞIM ÖYLE Mİ?”

Ben kaçmışım öyle mi? Kaçtıktan ardindan ne yapmışım acep açın bakın bakalım, nasıl katkı sağlamışım bu kulübe… tek de sizin yanınızda oturanlara tek bakın bakalım, ne yapmışlar. Aldığımız Fenerbahçe amaciyla UEFA rapor yayınlamış, her şey ortada ama Aziz Yıldırım öyle demiyor. Futbolda şampiyon olamadık diye kötümser olmayın. Bu sene o şampiyonluk gelecek, ondan ardindan bakın neler olacak.

“NEDEN 100 MİLYON avro zarar VAR?”

Bizim yaptığımız transferler belli, tek kuruş zarar yok; Zati sattığımız civarindan alabiliyoruz. Madem öyle; bizden evvelki 6 senede neden 100 milyon avro tasima zararı var. Borçla Bir hayli gayrimenkul alınmış, hepsi ipotekli ama bendeniz bunların hepsini Aziz Yıldırım’ın gözün dahil kismina baka baka konuşmak istiyorum.

“BASKETBOL ÖNERİNİZİ DİNLERİZ”

Basketbol öneriniz… Bu düşünülmüş, çat kapı aklınıza gelen tek şey mi bilemiyorum ama dinlemek isteriz. Basketbolu bize verin, 35 milyon avro bütçemiz var diyorsunuz, dinleriz ama kulübün içinde olmasanız da destek sağlayabilirsiniz. FenerOL projesine tek kuruş kazanç vermediniz. Fenerbahçe Üniversitesi amaciyla tek Lira bağışta bulunmadınız, mangalda kül bırakmıyorsunuz ama katkı yok. Basketbol önerinini değerlendirmek isteriz ama bizi inandirma faktörüz lazım. tek sezon mu, iki sezon mu? Nasıl tek garanti sağlayacaksınız, bilmek istiyorum.

“ESKİ BİR FUTBOLCUDAN destek UMUYORSUNUZ”

Biz de mücadelelerde ayağa kalkmayan şöyle bunun benzeri olsun diyoruz ya, beni mahkemeye vermezseniz öyle olun. Beni mahkemeye vermeyen öyle olsun. Onların, kendilerinin dahi ismini duymak istemediği Daha önceki tek futbolcularından destek umut ediyorsunuz ya, beni minik düşürmek arzu ediyorsunuz ya, mahkemeye vermezseniz öyle olun.

“BU TEKLİFİMİ onay ETMEZSENİZ MAÇA filan GELMEYİN”

Utanıyorum, üzülüyorum ama cevap versem tek türlü vermesem tek türlü… cevap vermesek cevap dahi veremediler dersiniz.. Bunun en iyi yanı şu; ısrar ediyorum. Bu önerimi onay etmezseniz maça filan da gelmeyin. TV’ye çıkacağız, aklınızdaki bütün iddiaları masaya dökün bakalım, medyada çok sevdikleriniz de var da onları da kazancın ama tek bir şartım var; FB TV’de olacak.

“KİM DOĞRU SÖYLÜYORSA alana ÇIKSIN”

Israr ediyorsanız benim tek bir şartım televizyona çıkalım. İstediğinizi getirin, istediğiniz gazeteciyi de yanınıza alın. Bu tartışmalar bitsin ama bitmesi amaciyla de kim yalan söylüyor, kim doğruyu söylüyor alana çıksın. üç senedir yalan söylüyorsunuz diyorum, görüyorum ki bu Daha değişmemiş durumda. Temmuz ayında bu işi yapalım bitirelim, dahada ardindan da bu konulara girmeyelim.”

Üyelik aidatlarına yapılan zam sonrası Fenerbahçe alışılmış olan Seçimli genel heyet Toplantısı'nda gergin anlar yaşandı

Üyelik aidatlarına yapılan zam sonrası Fenerbahçe alışılmış olan Seçimli genel heyet Toplantısı’nda gergin anlar yaşandı
Ali Koç, Aziz Yıldırım'a alan okudu: Beni mahkemeye vermezseniz erkek değilsiniz

Ali Koç, Aziz Yıldırım’a alan okudu: Beni mahkemeye vermezseniz erkek değilsiniz
Ali Koç, Aziz Yıldırım'ı düelloya çağrı etti: FB TV'de yayına çıkalım, istediğiniz gazeteciyi de yanınıza alın

Ali Koç, Aziz Yıldırım’ı düelloya çağrı etti: FB TV’de yayına çıkalım, istediğiniz gazeteciyi de yanınıza alın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir