Sokaktaki taciz olayı ABD gündeminden düşmüyor! Emniyet, sapığı yakalamak için kentte insan avı başlattı-haberi

Tecavüzün en çok yaşandığı ülkeler arasında üst sıralarda bulunan ABD’de korkunç tek olay dahada kayda geçti. New York sehrindeki Brooklyn kisminda geçtiğimiz cuma bugünü mahalli saatle 08.00 sıralarında tek şahıs, yol ortasında tek kadına tecavüz girişiminde bulundu. New York polisi, olay anına değin görüntüleri yayınlayarak, zanlıyı yakalamak amaciyla kent genelinde insan avı başlattı.

SAPIK KAÇARAK KAYIPLARA KARIŞTI

Görüntülerde toy kadını tek vakit izleyen saldırganın, dahada ardindan kadına arkadan saldırarak yere düşürdüğü görülürken, kimliği saklı tutulan kadın, zanlının elinden kendisinin gayretleri ile kurtuldu. kuşkulu ise kısa süre ardindan kaçarak kayıplara karıştı.

MAĞDUR anne adayi TIBBİ MÜDAHALEYİ REDDETTİ

New York polisinin yaptığı açıklamada, 35 yaşında olan kadına saldıran kimliği belirsiz zanlının arandığı ve yakalanmasına muavin olacak verileri paylaşanlara üç bin 500 dolara civarindan mükafat verileceği belirtildi. Mağdur kadının ise tıbbi müdahaleyi reddetmesine karşın olay hasebiyle sarsıldığı ifade edildi.

CİNSEL SUÇLAR YÜZDE 25 ARTTI

Geçtiğimiz seneye oranla kent genelinde tecavüz oranının yüzde 5, başka cinsel suçların yüzde 25 arttığı kaydedilerek, 2021’in başlangıcından bu yana iki bin 200 cinsel hücum olduğunu açıklandı.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir