Sipariş iptalleri hızlandı, para iadeleri başladı-haberi

Halk arasında bavul ticareti denilen yolcu beraberindeki eşya ihracatı ile birlikte alanda takriben 1.5 milyar dolarlık tek hazır giyim iş hacmine eriştiği olasılık ediliyordu. Bu sene resmi ihracatla birlikte toplamda iki milyar dolara ulaşması beklenen dışsatım hacmi hedefinde çatışmaların derhal peşinden hatri sayilir büyüklükte belirsizlikler yaşanırken, hemide Rusya ayni vakitte da Ukrayna’dan sipariş iptalleri ile kazanç iadesi talepleri hatri sayilir büyüklükte artış gösterdi.

ÜRÜNLER ÇEKİLİYOR

Rusya müdahalesi sonrası tek panik havası estiğine işaret eden Laleli Sanayici ve İş İnsanları Derneği Başkanı Gıyasettin Eyyüpkoca, “Bu olaylar gerçekleşmeseydi iki milyar dolarlık tek iş hacmi yakalanacaktı. Ukraynalı müşterilerin inanılmaz sipariş iptalleri var. Kargolardan mallarını art çekenler var, kazanç iadesi istek eden var. Rusya tarafında da ambargolardan dolayı iptaller gelmeye başladı. Bu durum Polonya’yı da etkiledi. durum hiç dahil açıcı değil” bilgisini verdi.

Kaporalar art ödeniyor

Savaşla alakalı gelişmelerin tam sezon başına eşit geldiğini laf eden Gıyasettin Eyyüpkoca, geçen tek aylık süre içinde Ukrayna ve Rusya’da düzen eden fuarlara çıkarma yapan şirketlerin şimdi sipariş iptalleri ve kazanç iadeleri ile uğraştığını anlattı. Rusya’da da ticari kısıtlamalar hasebiyle mümkün tek ahenk gösteren ücret krizin alım gücünü etkileyeceğini laf eden Eyüpkoca, Ukrayna ve Rusya’ya satış yapan Polonya’dan da iptallerin hızlandığını ve ödenen kaporaların iadesinin istendiğini belirtti.

Turizmde korkulan oldu: Rusya'dan rezervasyon iptalleri başladı İlginizi Çekebilir Turizmde korkulan oldu: Rusya’dan rezervasyon iptalleri başladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir