Sinop’ta bir ev sele kapılarak yıkıldı, çevredeki vatandaşlar çatılara çıkıp yardım istedi-haberi

Sinop’ta akşam saatlerinde aralıklarla süre gelen sağanak, erken şiddetini artırdı. Sağanak hasebiyle Sinop’un Ayancık kazasinda bulunan dere taştı, Bir takım mahallelerde vatandaşlar hanelerinde mahsur kaldı. Bir hayli araç ise sel sularına kapıldı.

KORKUNÇ ANLAR KAMERADA

İlçeye bağlı Yenikonak köyünde tek katlı evin yıkılıp, su baskın sularına kapıldığı ve taraf binaların çatılarına çıkanların ellerinde ak örtü sallayarak, kurtarılmayı beklediği anlar, gsm telefonu kamerasına yansıdı. Görüntüde, kayıt yapan kişinin ise “Ev yıkıldı, aciliyetli yardım bekliyoruz. Lütfen yardım edin, yurttaslar çatılarda” dediği duyuldu.

BÖLGEYE EKİPLER derhal sevk EDİLDİ

Elektrik direğinin su baskın sularıyla yıkıldığı anlar da gsm telefonu kamerasıyla kaydedildi. Bölgeye derhal sevk edilen çok sayıda arama- kurtarma ekibi, bot ve helikopter destekli olarak çalışmalara başladı. Çay üzerindeki köprü hasar görürken, su baskın sularına kapılan araç ise sürüklendi. Aracın içinde kimsenin bulunmadığı öğrenildi. Park halindeki otomobiller ve Bir takım iş makineleri de su baskın suları arasında kaldı. İlçede mahallelere ulaşımın sağlandığı bağlantı yolu ise çöktü.

“MAHSUR var olan VATANDAŞLARIMIZ VAR”

Şu vakit amaciyla can kaybının olmadığını belirten Ayancık Belediye Başkanı Hayrettin Kaya, “Zaviye Çayı, Aşağı köy, endüstri bölgesi ve sektör yerinde mahsur var olan vatandaşlarımız var. Çalışmalarımız sürüyor” dedi. İlçede iş makinesi üstüne çıkan operatörler de su baskın sularından savunmaya çalıştı. Bu anlar da gsm telefonu kamerasına yansıdı.

DEVLET HASTANESİ TAHLİYE EDİLDİ

Sinop Belediye Başkanı barış Ayhan, ilçedeki tek fabrikada işçilerin mahsur kaldığını söyledi. Aliköy’de ise takriben 100’e yakın vatandaşımızın kurtarılmayı beklediği öğrenilirken, tek hastanenin ise boşaltıldığı belirtildi.

İşte Sinop’tan kareler:

Son Dakika: Bartın'da su baskın felaketi! Köprü ve yollar çöktü, hanesi yıkılan 80 yaşlarında tek kadın aranıyor

Son Dakika: Bartın’da su baskın felaketi! Köprü ve yollar çöktü, hanesi yıkılan 80 yaşlarında tek kadın aranıyor
Etkili sağanak yağış Bartın'da su baskın ve heyelana neden oldu! İşte yıkımı yaşayan şehirden evvel görüntüler

Etkili sağanak yağış Bartın’da su baskın ve heyelana neden oldu! İşte yıkımı yaşayan şehirden evvel görüntüler
Selin vurduğu Sinop'ta görünüm vahim! Ayak basacak yer kalmadı, otomobiller sürüklendi

Selin vurduğu Sinop’ta görünüm vahim! Ayak basacak yer kalmadı, otomobiller sürüklendi
Son Dakika: tek su baskın haberi de Sinop'tan! Ayancık ilçesindeki fabrikada işçiler mahsur kaldı, tek sağlık kurumu tahliye edildi

Son Dakika: tek su baskın haberi de Sinop’tan! Ayancık ilçesindeki fabrikada işçiler mahsur kaldı, tek sağlık kurumu tahliye edildi
Karadeniz sele teslim! Sağanak yağış Bartın, Sinop, Samsun, Kastamonu ve Karabük'te hayatı nüzul etti

Karadeniz sele teslim! Sağanak yağış Bartın, Sinop, Samsun, Kastamonu ve Karabük’te hayatı nüzul etti

Kaynak: Demirören havadis Ajansı / Deniz Özen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.