Sınırları yol ile ayrılan komşu iki ilçede farklı korona tedbirleri uygulanıyor-haberi

Kovid-19 riziko haritasında “çok çok riskli iller” arasında bulunan Yozgat‘ın Yerköy kazasinda hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulanırken, “yüksek riskli iller” arasındaki Kırşehir‘in Çiçekdağı kazasinda ise kısıtlamaya gidilmedi.

BİRÇAK ADIMDA KORONA TEDBİRLERİ DEĞİŞİYOR

İç içe geçmiş şekilde hayat yürütülen komşu ilçelerden Çiçekdağı’da vatandaşlar sokakta gezebilirken, ani çok adım ötesindeki Yerköy’de ise kısıtlama hasebiyle vatandaşlar hafta sonunu hanelerinde geçiriyor.

SADECE BİR yollar AYIRIYOR

Çiçekdağı’da yaşayan Mehmet Sarı, iki kaza arasındaki değişik tedbirlerin çok enteresan olduğunu belirterek, “Ben ve arkadaşlarım burada oturmaktayız. Kırşehir koronavirüs haritasında turuncu renkte. Bizler sokağa çıkma kısıtlamasından etkilenmiyoruz. Aramızı Yalnızca tek yolun ayırdığı Yerköy kazasinda sokağa çıkma yasağı bulunmaktadır. Biz vaziyetten çok memnunuz ama bu bizlerin garibine gidiyor. İnşallah bu güç günler geçecektir. Allah vatanımıza milletimize sağlık sıhhat versin.” dedi.

Mahalle sakinlerinden Kazım Canpolat ise kendilerinin kısıtlamadan etkilenmediklerini ama ani çok adım mesafede var olan Yerköy’de ikamet eden akrabalarının sokağa çıkamadığını belirtti.

Kaynak: Anadolu ajansı / Ferhat Kayhan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir