Şiddetli yağış sonrası Başakşehir’de istinat duvarı çöktü-haberi

İstanbul’da ani bastıran yağmur, şehrin Bir hayli noktasında hayatı menfi etkiledi. Hazırlıksız yakalanan vatandaşlar ve sürücüler, yağış hasebiyle güç anlar yaşadı. Mecidiyeköy’de yollar göle dönerken, çoğu kişi su birikintilerinden atlayarak geçmek zorunda kaldı. Bayrampaşa’da ise asagi geçitler su ile doldu, Eyüpsultan’da Bir hayli iş yerini su bastı.

İSTİNAT DUVARI ÇÖKTÜ

Başakşehir Şeyh Şamil Caddesi’nde ise yağmurun derhal peşinden yollar kenarındaki istinat duvarı çöktü. olay adina derhal sevk edilen ekipler, yolu açmak amaciyla çalışma başlattı.

TRAMVAY SEFERLERİ DURDU

Diğer istikametten sağanak yağış tramvay seferlerini durdurdu. Su baskınları hasebiyle Kabataş-Bağcılar ve Cibali-Alibeyköy gsm Otogarı seferleri yapılamıyor. Metro İstanbul’dan yapıyan açıklamada, Kabataş-Bağcılar Tramvay Hattı’nda belli tek süre tek vakit amaciyla seferlerimiz, Bağcılar-Fındıklı istasyonları arasında yapılmaktadır denildi. başka izahta ise, “Cibali-Alibeyköy gsm Otogarı Tramvay Hattı’nda belli tek süre tek vakit amaciyla seferlerimiz yapılamamaktadır” ikazı yer aldı.

Öte istikametten sağanak yağmur hayatı menfi etkiledi. Şehirde trafik yoğunluğu saat 16.10 itibarıyla %74 olarak ölçüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.