Sezonun ilk yarılarını bol gollü geçiren F.Bahçe, ikinci yarılarda ise tam tersini yaşadı! Yine bir Galatasaray yenilgisi kötü gidişatı başlattı-haberi

Şampiyonluk yarışında tek mücadelesi yoksun lider Beşiktaş’ın 5 nokta gerisinde var olan Fenerbahçe, gol yollarında yaşadığı problemleri aşmaya çalışıyor. Ligin evvel 21 haftasında oynadığı 20 mücadelede rakip fileleri 42 sefer sallayan Sarı-Lacivertliler mücadele başına 2.2’lik gol ortalaması yakalamış ve devreyi lider Beşiktaş’ın iki nokta gerisinde tamamlamıştı.

BİR sefer üç GOL ATTI

Fenerbahçe sezonun 2. yarısındaki evvel 10 mücadelede ise üretkenlik problemleri yaşadı. Bu periyotta Hatayspor ile Karagümrük’e 2’şer, Konyaspor’a ise üç gol atan Sarı-Lacivertliler, Galatasaray ve Göztepe mücadelelerini boş geçti. başka mücadelelerde ise 1’er sefer rakip fileleri havalandırdı. Gol ortalaması 1.1’e düşen Kanarya’nın zirveyle var olan nokta farkı da 5’e çıktı.

YİNE GALATASARAY MAÇI

Geçtiğimiz sezona da fırtına benzeri giren Sarı-Lacivertliler, ligin 2. yarısının başlarında Kadıköy’de kaybettiği Galatasaray maçının derhal peşinden perişan seriye girmiş ve Avrupa kupalarına dahi katılamıştı. Sarı-Lacivertliler’de, tekrar bu sezon Galatasaray mağlubiyeti sonrası düşüşe geçildi. Fenerbahçe, 21 sene süresince yenilmediği ezeli rakibi Galatasaray’a peş peşe iki senedir kaybediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir