Seyit Mehmet Özkan: Golcü yetiştiremiyoruz-haberi

TFF 1’inci Lig kulüplerinden Altınordu’nun başkanı Seyit Mehmet Özkan, Türk futbolunun nihayet senelerde golcü yetiştiremediğini söyledi. 1’inci Lig’de üst üstüne iki sefer gol krallığı yaşayan ve kariyeri süresince 278 gol atan Daha önceki golcü Taner Demirbaş, Altınordu yazi Oktay Yerleşkesi’nde Altınordu Futbol Akademisi’nde eğitim gören forvet oyuncularına üç vakit süresince hususi şut antrenmanları yaptırıp tecrübelerini aktardı. Türkiye’nin nihayet senelerde iyi kaleciler yetiştirdiğine dikkat çeken reis Seyit Mehmet Özkan, “Futbolun meyvesi gol. eğer mücadelelerde gol olursa üç nokta alıyorsunuz, gol olmazsa tek nokta alıyorsunuz. Gol atmak ülkemizde de yeryüzünde da çok zor. nihayet senelerde iyi kaleciler yetiştiriyoruz Ne yazık ki golcü yetiştiremiyoruz” dedi.

Taner Demirbaş’ın bilgi ve tecrübelerini kendisinin sporcularına aktardığını laf eden reis Özkan, “Taner hoca futbol ünlüsü tek isim. Futbolun emekçisi olup aynı zamanda meşhur olunca Bir takım kişilerde boylar filan artıyor ama bunlar Taner hocada yok. Türk futbolu amaciyla golcüler yetiştireceksek bu işi iyi yapan antrenörlere ihtiyacımız var” diye konuştu.

“Unutulmamak, tek yerlerde hatırlanmak güzel” diyen Taner Demirbaş, “Altınordu’nun nasıl tek yer olduğunu her biri biliyor. Dışarıdan konuşuluyor ama dahil kismina girip buranın ruhunu ve kapasitesini dahada huzurlu anlıyorsunuz. Buradaki muhteşem tesisleri kendisi yerinde görmek çok mükemmel tek duygu. Önceden futbol oynamış biri olarak gençlere tek şeyler saglamak beni çok mutluluk dolu ediyor. bunun benzeri örneklerin çoğalması lazım” yorumu yaptı.

DHA

  • açıklama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.