Sertleşme Sorunu Tedavisi Ve Penis Protezi Ameliyatı

Cinsel ilişki sırasında ilişkinin başarılı olabilmesi için penisin yeterli sertliğe erişmesi gerekir. Eğer ilişki sırasında gerekli sertlik düzeyi sürdürülemiyorsa bu durum sertleşme sorunu olarak adlandırılır.

 

Sertleşme sorunu yaşayan erkeklerde diğer cinsel fonksiyonlar normal olarak gerçekleşir. Sertleşme sorunu hemen her erkekte görülebilir. Bunun bir sorun olduğu unutulmamalıdır. Bu durum asla bir ölüm kalım savaşı değildir.

 

Erkekliğe abartılı olarak değer yüklemek kimi erkeklerde bunalıma neden olmaktadır. Ancak partnerlerin bu durumu büyütmemeleri ve sorun için çözüm aramaları gerekir. Sertleşme sorunu çözümünde terapiler gerçekleştirilir.

 

Bu terapiler çoğu zaman eşlerle birlikte devam ettirilir. Sertleşme sorununun pek çok farklı nedeni olabilmektedir. Eğer bu sorun 5-6 aydan daha uzun sürmüşse çözüm için mutlaka bir uzmana gidilmelidir. Terapilerin öncesinde mutlaka bir üroloji hekimine görülmekte fayda vardır.

 

Sertleşme sorunu organik ya da fiziksel bir sorundan kaynaklanıyorsa tedavisi yapılır. Ancak organik ya da fizyolojik bir sorun yoksa penis protezi tedavisi düşünülmelidir.

 

Ereksiyon Sorununun Sebepleri Nelerdir?

 

Sertleşme sorununun altında çoğu zaman birden fazla sebep yatar. Bu sebepler psikolojik veya fizyolojik olabilir. Ya da hem psikolojik hem fizyolojik nedenlere bağlı olarak da gelişebilir.

 

Ereksiyon sorunu nedenleri üç farklı gruba ayrılır. Bunlardan birincisi psikolojik nedenlerdir. Stresli olma, endişeli olma, depresyon ya da buna benzer durumlar psikolojik olarak penisin sertleşmesine engel olabilmektedir.

 

İkinci olarak fiziksel nedenler sertleşmeye engel olmaktadır. Fiziksel nedenler içerisinde damar hastalıkları, sinir sistemi hastalıkları, ilaçlar ya da hormonel sorunlar yer almaktadır. Son olarak da hem psikolojik hem de fiziksel nedenlerden sertleşme sorunu yaşanabilmektedir.

 

Ereksiyon Sorunu Nasıl Çözümlenir?

 

Ereksiyon sorunu yaşanıyorsa uygun sertleşme sorunu tedavisi tercihi sorunun altında yatan nedene bağlı olarak belirlenir. Eğer sorun psikolojik bir sebepse bunun için terapi gerçekleştirilir.

 

Sorun fiziksel nedenlere bağlı olarak ortaya çıkmışsa ilaç tedavisi uygulanır. İlaç tedavisinin yanında vakum cihazı, penis içerisine enjeksiyon ve penis protezi uygulanan diğer tedavi yöntemleridir.

 

Mutluluk Çubuğu (Penil Protez) Nedir?

 

Penis protezi cerrahi operasyonla gerçekleştirilir. Operasyon sırasında penisin içerisine iki adet silindir yerleştirilir. Bu silindirler sentetik olmaktadır. Yerleştirilen protez idrar, boşalma ya da orgazm gibi durumları etkilememektedir.

 

Penil protezin iki türü bulunmaktadır. Bunlardan birincisi bükülebilme özelliğine ve yarı sert olma özelliğine sahiptir. İkincisi ise şişirilebilen penil protezdir ve tam sertlik sağlanır. Şişirilebilen penil protez üç parçadan oluşmaktadır. Silindirler dışında ayrıca bir adet pompası ve rezervuarı yer alır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir