Savcı, Reynmen’in hapsini istedi-haberi

Bir tv kanalında magazin programı sunan Bircan Bali, Reynmen denilen şarkıcı Yusuf Aktaş’ı savcılığa şikayet etti. Bircan Bali İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunduğu şikayet dilekçesinde, Reynmen’in Instagram hesabından tek video paylaşarak kendisi için, “Leşsiniz, siz iki iğrenç insan ucuzsunuz. Vasfınız ne sizin? Değerlerim ile alakalı yaptığınız yorumların bedelini ağır ödeyeceksiniz. Elimden ne geliyorsa yapacağım. Bu yaptığınıza sizi pişman edeceğim” diyerek kendisini tehdit ettiğini ve hakarette bulunduğunu belirtti.

Yusuf Aktaş hakkında, ‘tehdit’ ve ‘hakaret’ suçlarından 9,5 aydan dört sene dört aya civarindan mapus istemiyle dava açıldı. İstanbul 48. Asliye karar Mahkemesi’nde bu erken görülen duruşmaya Bircan Bali ve Aktaş’ı avukatları temsil etti.

2 YIL 10 AYA civarindan HAPİS İSTEMİ

Duruşmada esasa ait mütalaasını açıklama eden duruşma savcısı, maznun Yusuf Aktaş’ın Bircan Bali’ye karşı, “Leşsiniz, iğrenç insan, ucuzsunuz, yorumların bedelini ağır ödeyeceksiniz, sizi pişman edeceğim” ifadelerini kullandığını ve bunu da savunmasında kısmen onay ettiğini belirtti.

Suçlamalar mevzu olayın kolluk tutanakları ve ekran görüntüleri tarafından sabit olduğunu belirten savcılık Aktaş’ın ‘hakaret’ ve ‘tehdit’ suçlarından üç ay 15 günden iki sene 10 aya civarindan hapisle cezalandırılmasını istedi.

Alınan mütalaanın derhal peşinden tarafların savunmalarını hazırlaması amaciyla süre veren mahkeme duruşmayı erteledi.

Euro yükselirken Reynmen'e perişan havadis İlginizi Çekebilir Euro yükselirken Reynmen’e perişan havadis Reynmen, Ece Erken'e tazminat ödeyecek İlginizi Çekebilir Reynmen, Ece Erken’e tazminat ödeyecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir