Savaşın ardından ABD ve Rusya arasında bir ilk-haberi

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırılar ayni ritimde devam ederken, ABD-Rusya arasında üst düzey tek müzakere dahada gerçekleşti. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü Albay Dave Butler yaptığı açıklamada, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Genelkurmay Başkanı Mark Milley’in Rusya Genelkurmay Başkanı Valery Gerasimov ile telefonda görüştüğünü açıkladı.

Butler, “Askeri liderler, güvenlikle alakalı ani çok kaygı veren konuyu tartıştılar ve iletişim hatlarını açık tutma ile alakalı anlaştılar” dedi.

Milley ve Gerasimov arasında telefon görüşmesi, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırılarından bu yana evvel müzakere olarak kayıtlara geçti.

İKİ ÜLKENİN müdafaa BAKANLARI 13 MAYIS’TA TELEFONDA GÖRÜŞMÜŞTÜ

ABD müdafaa Bakanı LIoyd Austin ile Rusya müdafaa Bakanı Sergey Şoygu Rusya’nın 24 Şubat’ta Ukrayna’ya başlattığı saldırıların derhal peşinden evvel kez 13 Mayıs’ta telefonda görüşmüştü. takriben tek saat civarindan süre gelen görüşmede, Austin’in Şoygu’ya Ukrayna’da “acil ateşkes” çağrısında bulunduğu ifade edilmişti. Austin ve Şoygu, 13 Mayıs’taki müzakereden evvel en nihayet 18 Şubat’ta görüşmüştü.

Putin, Trump'ın cahilliğinden bıkmış İlginizi Çekebilir Putin, Trump’ın cahilliğinden bıkmış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir