Şarkıcı Oğuz Yılmaz, 53 yaşında hayatını kaybetti-haberi

26 senelik müzik hayatına yüzlerce şarkı sığdıran 53 yaşında olan Oğuz Yılmaz, hayatını kaybetti. Sanatçının geçirdiği kalp krizi neticesi vefat ettiği öğrenildi.

YENİ ALBÜM HAZIRLIĞI YAPIYORDU

‘Çekirge’ şarkısı Hollywood’da kullanılan Oğuz Yılmaz, tertemiz albüm hazırlığı yapıyordu. Yılmaz nihayet röportajında pandemiden dolayı zararda olduğunu söyleyip “Ama hiçbir kazanç sağlıktan mühim değildir” demişti.

YARIN ÖĞLE NAMAZINA MÜTEAKİBEN DEFNEDİLECEK

Hastaneye gelen yakınları Ankaralı sanatçılar ailesine başsağlığı dileklerinde bulundu. Ayrı olarak meşhur şarkıcının cenazesi yarın öğlen namazına müteakiben Karşıyaka Mezarlığına defin edilecek.

ONUR AKAY HABERİ DOĞRULADI

Twitter’dan paylaşım yapan ses sanatçısı ve yazar onur Akay, “Oğuz Yılmaz’ı Ne yazık ki kaybetmişiz. müsterek dostlarımızdan aldığım haber doğru. kalp krizi geçirmiş ve Ne yazık ki kurtaramamışlar, mekanı cennet olsun” ifadelerini kullandı.

OĞUZ YILMAZ KİMDİR?

Oğuz Yılmaz 25 Ekim 1968 seneninde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Müziği minik senelerden beri heyecan sarmıştır. minik yaşlarda Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzen ettiği müzik yarışmalarına girerek müziğe başlamıştı.

1989 seneninde “Duydun mu? – Bi Denem” adında, evvel albümünü yayınlamıştır ve yaptığı bu şarkı satış rekorları kırmıştı.

1991 seneninde yaptığı anlaşmayla Kazan Plak’la anlaşma yaparak 10’a yakın albüme imzasini atmıştı. 1993′ te ‘Çarşı Çakalı’, 1994′ te ‘Vurgunum Sana’, 1995 seneninde ‘Zilli Dilek’, 1996 seneninde ‘Nazlı’mı Beklerim’, 1997 seneninde ‘Keriman’ benzeri albümlere imzasini atmıştı.

1999 seneninde ‘Usta’ albümünü yayınlamıştı. Bu albümünde bulunan parça ‘Bas Bas Paraları Leyla’ya Türkiye’de ve Avrupa’da hatri sayilir büyüklükte alaka görmüştü. 2003 seneninde ‘Gördün mü?’ albümü ile tekrar müzik marketlerdeki yerini almıştı.

‘Çekirge ve Gördün mü?’ benzeri hit şarkılara imzasini attı, Çekirge parçasıyla çocukların hatri sayilir büyüklükte beğenisini kazanmıştı. 2004 seneninde kendisinin müzik şirketiyle yoluna süre gelen Oğuz Yılmaz ‘Yılmazlar Plak Şirketini’ kurmuştu. Oğuz Yılmaz Ayrı olarak kızı Sude’yle ‘Uğur Böceğim’ şarkısını düet yapmıştı. Oğuz Yılmaz evli ve iki bebek babasıydı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir