Sarıgül’den dikkat çeken ücretsiz arsa önerisi-haberi

Türkiye Değişim Partisi genel Başkanı Mustafa Sarıgül, yaşanmakta var olan kiralık ev krizine ait öneriler bulunan medya izahı yaptı.

“SATILMAYAN, ATIL DURAN TÜM YAPILAR (AVM, OFİS) KÜÇÜK DAİRELERE ÇEVRİLSİN”

Sarıgül, medya açıklamasında şunları söyledi:

*Türkiye çok ağırbaşlı tek kiralık ev krizinin içindedir. Bu mesele yasamsal huzuru bozacak tek durum almıştır.

*Türkiye Değişim Partisi olarak, kiralık ev probleminin çözümü amaciyla yaptığımız şu önerileri tekrar kamuoyunun ve ilgililerin gündemine getirmeyi konunun ehemmiyeti itibariyle İhtiyaç duyulan görüyoruz.

*Ofis, işyeri, AVM olarak kullanılmak üzere inşa edilen ama satılmayan, inşaat projeleri ve atıl duran bütün yapılar minik dairelere çevrilsin. Devlet, bu inşaat firmalarını vergi ve mevzuat açısından desteklesin.

“İNŞAAT ŞİRKETLERİ KİRALIK ev YAPSIN, KİRAYA VERSİN”

*İnşaat şirketleri, Avrupa ülkelerinde olduğu benzeri kiraya saglamak üzere ev yapsın. hükümet arsa, vergi avantajları sağlayarak firmaları teşvik etsin.

*TOKİ ve belediye şirketleri, dar gelirliler amaciyla kiralık yasamsal konutlar yapsın.

*Arsa üretmek TOKİ’nin görevidir. TOKİ acilen ve öncelikli olarak bu görevini adina getirsin. Anadolu’da altyapısını kendisinin yaptığı arsalar üretsin. Bu arsalar hatri sayilir büyüklükte şehirde yaşayan ve artık doğduğu yere dönmek isteyenlere fiyatsız verilsin. kendisinin konutlarını yapmaları sağlansın. Bunu başarabilirsek tersine göç olur, Anadolu canlanır, büyükşehirler rahatlar.

“KİRA YARDIMI YAPILSIN”

*Evi olmayan emeklilere ve çalışanlara kira yardımı yapılsın.

*Oturma Emelli evvel evini alacaklara sıfır faizli ev kredisi verilsin. tapu harç ve vergi alınmasın.
Konut hakkı insanın en esas haklarından biridir. Anayasamızın 57. maddesine göre devlet, ev ihtiyacını giderecek tedbirler almak zorundadır.

*Türkiye Değişim Partisi, herkesin yapacak işi, yiyecek aşı, başını sokacak tek hanesi olmasını yurttaşlık hakkı olarak gören tek partidir.

Sarıgül: ülkemiz tek vakit evvel parlamenter demokrasiye dönmelidir İlginizi Çekebilir Sarıgül: ülkemiz tek vakit evvel parlamenter demokrasiye dönmelidir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir