Şampiyonluk maçı öncesi çarpıcı iddia! Lille’de teknik direktör Christophe Galtier takımdan ayrılıyor-haberi

Ligue 1’de şampiyonluk mücadelesi nihayet haftaya civarindan sürerken Lille, Angers karşısında üç puanı alması vaziyetinde PSG’nin sonucundan bağımsız olarak şampiyonluğunu duyuru edecek. ağırbaşlı ugras döneminden evvel alana atılan tek argüman ise bomba tesiri yarattı. Sezon sonu sözleşmesi bitecek var olan Lille teknik patronu Christophe Galtier’in takımdan ayrılacağı öne sürüldü.

EN CİDDİ ADAY NICE

L’Equipe’te bulunan habere göre; Galtier Lille’i şampiyon yapsa da yapmasa da sezon bitince takımdan ayrılacak. Geçtiğimiz haftalarda Olympique Lyon’un başına geçeceği konuşulan 54 yaşında olan çalıştırıcıyla tek başka Ligue tek takımı Nice’in de ilgilendiği ve en avantajı takim olduğu belirtildi.

DEV tasima BÜTÇESİ VERİLECEK

Nice var teknik patron Adrian Ursea ile yollarını ayırıp göreve Galtier’yi getirmeye hazırlanırken, takim sahibi Jim Ratcliffe, istikbal sezon takımı bilinen ve başarılı tek teknik direktöre emanet ederek takımın devamlı doruğa oynayıp şampiyonluk kovalama projesine hız saglamak istiyor. Jim Ratcliffe’in Galtier’ye hatırı sayılır tek tasima bütçesi vereceği ve istediği takımı kurmak amaciyla bütün taleplerini karşılayacağı aktarıldı.

AYRILIĞA İHTİMAL VERMİYORLAR

Çıkan haberlere karşın Lille cephesi ise başarılı teknik adamın ayrılacağına olasılık vermiyor. Şampiyonluk yarışı ayni ritimde devam ettiği amaciyla sözleşme görüşmelerini sezonun sonuna bırakan Lille’in Galtier ile yola ayni ritimde devam edeceğinden kuşku duymadığı ve başka hiçbir teknik direktörle iletişime geçmediği kaydedildi.

BİRÇOK FUTBOLCUYLA YOLLAR AYRILABİLİR

L’Equipe’in geçtiğimiz haftalarda yayınladığı haberde, Lille’in ahenk gösteren ücret olarak sıkıntılı tek asama içinden geçtiği ve sezonun bitmesiyle Galtier’in dışında Bir hayli futbolcu ile yolların ayrılabileceği kaydedilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.