Şampiyonlar Kupası’nda VakıfBank ile Eczacıbaşı karşılaşacak-haberi

Geçen sezon Sultanlar Ligi ve Kupa Voley’de şampiyon var olan VakıfBank ile Kupa Voley finalisti Eczacıbaşı Dynavit’i karşı karşıya getirecek var olan karşılaşma, yarın saat 19.00’da TVF Burhan Felek Voleybol Salonu’nda oynanacak.

SON üç SEZONUN KAZANANI ECZACIBAŞI, 5 sefer İLE KUPAYI EN ÇOK MÜZESİNE GÖTÜREN EKİP

Kupayı dahada evvel 5 sefer galip gelen Eczacıbaşı Dynavit, ülkemiz Şampiyonlar Kupası’nı en çok müzesine götüren takım konumunda. VakıfBank ise Şampiyonlar Kupası’nda dahada evvel üç sefer zafere ulaştı. nihayet üç sezonda da Şampiyonlar Kupası’nda karşı karşıya gelen iki takımın arasında oynadığı karşılaşmaların 3’ünü de Eczacıbaşı Dynavit kazandı. Eczacıbaşı üst üstüne 4’üncü zaferini ise yarınki mücadelede arayacak.

VAKIFBANK’TA amaç 5 KUPA

VakıfBank’ın oyuncuları Zehra Güneş, Kübra Akman, Cansu Özbay, Michelle Bartsch-Hackley ve Aylin Sarıoğlu, tertemiz sezon öncesi Demirören havadis Ajansı’na (DHA) hususi açıklamalarda bulundu. Yıldız oyuncular, ugras edecekleri 5 kupanın hepsini kazanmak istediklerini dile getirdi.

ZEHRA GÜNEŞ: her vakit 5 KUPAYA DA TALİBİZ

Sarı siyahlı ekip ve A ulusal Kadın Voleybol Takımı’nın yıldız oyuncularından Zehra Güneş, her vakit 5 kupaya da talip olarak sezona başladıklarını belirterek, “Küçüklükten beri oynadığım takım arkadaşlarım (Derya Cebecioğlu ve Buket Gülübay), bu sene tekrar takıma art döndü ve altyapıdan çıkan oyunculara göre tek tık dahada fazlayız normale göre. Umarım 35’inci sezonda çok toy ve canli tek kadroyla 5 kupayı alıp tekrar ‘VakıfBank Efsane’ olarak ismimizi duyurabiliriz. Şu anki hedefimiz bu. Umarım nihayet vakit çok mutluluk dolu tek şekilde tekrar burada buluşabiliriz” dedi.

KÜBRA AKMAN: HEDEFİMİZDE 5 KUPA VAR

VakıfBank’ın deneyimli ismi Kübra Akman, bu sezon hedeflerinde 5 kupa olduğunu dile getirerek, “Bu sezon hedefimizde 5 kupa var. Onlar amaciyla çalışıyoruz. Çok yoğun tek çalışma temposundan geldik. Çalışmaya da ayni ritimde devam edeceğiz. İnşallah bu sezon, her birimiz amaciyla en güzeli neyse o olur. geçen sene, pandemiden ardindan evvel sezon olduğu amaciyla elbette her biri evvela sağlığını düşünmek zorundaydı. Bu takımların içinde psikolojiyi bozan tek şey oldu. geçen sezon Yalnızca sağlımıza tek şey olmasın, elimizden gelenin en iyi olanini yapalım ve en iyi şekilde bitirelim dedik. Bunu ülkemiz Ligi’nde başardık. Yalnızca Şampiyonlar Ligi’nde bunu yapamadık ama bu sene onu da tamamlayacağımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu.

CANSU ÖZBAY: 5 KUPANIN HEPSİNİ ALMAK İSTİYORUZ

Sarı siyahlı ekibin ulusal pasörü Cansu Özbay, anne Tasarılarında Yalnızca tek bir kupa olmadığını söyleyerek, “5 kupanın hepsini almak istiyoruz. En hatri sayilir büyüklükte hedefimiz, 5 kupanın hepsini kazanabilmek ve bu sezonu çok iyi tek sezon yapabilmek. geçen sene Şampiyonlar Ligi’nde gümüş madalya aldık. Bu sezonki hedefimiz altın madalyayla sezonu kapatmak. Umarım istediğimiz hedefe ulaşabiliriz” izahını yaptı.

MICHELLE BARTSCH-HACKLEY: HEDEFLERİMİZE ULAŞMAK İÇİN ELİMİZDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPACAĞIZ

Geçen sezon Şampiyonlar Ligi’nde hatri sayilir büyüklükte tek deney kazandıklarını belirten VakıfBank’ın ABD’li yıldızı Michelle Bartsch-Hackley, şunları söyledi: “Şampiyonlar Ligi’ni kazanamadık ama çok hatri sayilir büyüklükte tek deney yaşadık. Bu deneyimi de bu sezon iyi kullanıp Şampiyonlar Ligi şampiyonu olmak istiyoruz. Takımımıza tertemiz katılan arkadaşlar var. Hep birlikte yoğun tek çalışma dönemindeyiz. Bu sene hedeflerimize erişmek amaciyla elimizden gelenin en iyi olanini yapacağız.”

AYLİN SARIOĞLU: BÜTÜN KULVARLARDA ALTIN MADALYAYI HEDEFLİYORUZ

Takımın tertemiz transferi Aylin Sarıoğlu ise “Gerçekten yoğun tek sezon olacak. 35’inci sezonlarinda bu takımda bulunduğum amaciyla çok mutluluk dolu ve gururluyum. 5 kulvarda rastgele tek önceliğimiz yok. bütün kulvarlarda altın madalyayı hedefliyoruz. geçen sene kaçırılan Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunu bu sene kazanmak istiyoruz. Çok yoğun tek sezon bizi bekliyor. Bu sezon taraftarımızla birlikte olacağız, bu bizi çok mutluluk dolu ediyor. Elimizden gelenin en iyi olanini yapacağız. Burada olmaktan çok mutluyum” diye konuştu.

ECZACIBAŞI, ÜST ÜSTE 4’ÜNCÜ ZAFERE ODAKLANDI

Eczacıbaşı Dynavit’in oyunuları Elif Şahin, Fatma Yıldırım ve Jordan Thompson da tertemiz sezon öncesi Demirören havadis Ajansı’nın (DHA) suallerini yanıtladı. Yıldız oyuncular, ugras ettikleri bütün kulvarlarda şampiyonluğa erişmek istediklerini söylerken, Ayrı olarak Şampiyonlar Kupası’nda da üst üstüne 4’üncü zafere imzasini atmak istediklerini dile getirdi.

ELİF ŞAHİN: KUPALARLA SAKİN BİR YIL GEÇİRECEĞİMİZİ DÜŞÜNÜYORUM

Yeni sezon öncesi değişik tek sisteme adapte olmaya çalıştıklarını söyleyen toy pasör, “Çok hızlı oynuyoruz. Ve bu oyun bizim Sahiden çok iyi. Artık gelişen voleybol da hızlı oynanmaya başladı. Biz de bunun için ayak uydurmaya çalışıyoruz ve benim düsünceme göre Muvaffak olduk da. Sezon içinde dahada iyi olanini göreceğiz. Her mücadele bizim amaciyla çok önemli. Bu yıl, kupalarla sakin tek sene geçireceğimizi düşünüyorum. İnşallah bu sezon her biri amaciyla iyi geçer” diye konuştu.

FATMA YILDIRIM: GEÇEN sene KAZANMIŞTIK, BU sene DE HEDEFİMİZ KAZANMAK

Eczacıbaşı Dynavit’in deneyimli oyuncusu Fatma Yıldırım, Şampiyonlar Kupası maçıyla alakalı olarak, “VakıfBank bizim özellikle kupa maçlarında ezeli rakibimiz durumunda. Bizim kupa maçlarında da müspet tek ivmemiz var. geçen sene kazanmıştık. Bu sene de hedefimiz kazanmak. basit tek mücadele olmayacak ama kalitemiz belli. Üstesinden geleceğimizi düşünüyorum” şeklinde konuştu.

JORDAN THOMPSON: KENDİ TARAFIMIZA VE OYUNUMUZA ODAKLANMAMIZ GEREKİYOR

VakıfBank ile yarın oynayacakları Şampiyonlar Kupası karşılaşmasının Yorucu geçeceğini söyleyen Eczacıbaşı Dynavit’in ABD’li oyuncusu Jordan Thompson, “VakıfBank benzeri tek rakibe karşı oynamak zor. basit tek mücadele beklemiyoruz. Öncelikle zorlayıcılığının yanında keyifli de tek mücadele bekliyorum. kendisinin tarafımıza ve oyunumuza odaklanmamız gerekiyor. Üstümüze düşeni yaparsak hemide çok huzur alacağımızı ayni vakitte da iyi tek sonuçla ayrılacağımızı düşünüyorum” dedi. 

DHA

  • spor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.