Sağlık Bakanı Koca: Yaz aylarında koronaya karşı toplumsal bağışıklığı yakalayabiliriz-haberi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dünkü bakanlar heyeti Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. bakanimiz Koca, Sinovac aşısıyla alakalı “Bu hafta Çin’den mühim oranda sevkiyat bekliyoruz” ifadelerini kullandı. Sinovac aşısının Türkiye’de üretilecek olmasıyla alakalı ise bakanimiz Koca, tek vakit dahada beklenmesi gerektiğini, ani çok ay içinde yapılacak tek asama olmadığını ifade etti.

HAZİRAN’DA 30 MİLYON DOZ AŞI GELECEK

BioNTech ile yapılan aşı anlaşmasıyla alakalı de bakanimiz Koca; Haziran’da 30, Temmuz-Ağustos ve Eylül aylarını kapsayacak 90 milyon dozluk aşı anlaşması yapıldığını ifade etti. bakanimiz Koca, Uğur Şahin’in bilim Kurulu’na online olarak katılacağını ve anlaşmanın detaylarını kendisinin anlatacağını dile getirdi.

YAZ AYLARINDA yasamsal BAĞIŞIKLIK SAĞLANABİLİR

Fahrettin Koca, aşı takvimindeki hedefin haziran ayı nihayetinde 18-20 ıslak üstü herkesin aşıya erişimini sağlamak olduğunu söyledi. Bakan, haziran ve temmuz aylarında yapılacak aşılarla birlikte, Türkiye’de yasamsal bağışıklığın yaz aylarında sağlanabileceğini söyledi.

“YERLİ AŞI AĞUSTOS veyahut EYLÜLDE hazir vaziyette OLABİLİR”

Yerli aşıda faz üç çalışmasının haziran ayı başında başlayabileceğini söyleyen bakanimiz Ayrı olarak aşının ağustos veyahut eylülde hazır olabileceğine dikkat çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.