Sağlık Bakanı Koca: Bilim Kurulu siyasi rant malzemesi değildir, saygılı olun-haberi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, cumhuriyet milletçe partisi öncüsü Kemal Kılıçdaroğlu‘nun “Bilim heyeti var, Sağlık Bakanlığı‘nın. Allah aşkına kendinize bilim heyeti demeyin. Bilime ayıp” eleştirileriyle alakalı çok kati tek İzah yaptı.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan bakanimiz Koca, “Bilim Kurulumuzun salgın süresince verdiği emeği görmezden gelerek saldırgan tek üslupla bilim insanlarımıza perişan laf edilmesini Katiyen onay etmeyiz. bilim heyeti siyasi rant malzemesi değildir. Saygılı olun.” dedi.

KILIÇDAROĞLU: BİLİM heyeti HİKAYE TAMAMEN

CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin ülkemiz hatri sayilir büyüklükte millet Meclisi’nde (TBMM) düzen eden grup toplantısında tertemiz tip koronavirüsle ugras ile alakalı değerlendirmelerde bulunurken bilim Kurulu’nu eleştirdi. Kılıçdaroğlu, “Bir de bilim heyeti var. Ne dedikleri, söyledikleri belli değil. dört Nisan itibariyle ABD’yi geçtik olay sayısında. Bir gün evvel 193 kişi hayatını kaybetti. Nasıl yönetiliyor bu ülke? bilim heyeti hikaye tamamen. Hiçbirisinin bilim ile alakası yoktur. bilim heyeti dediğin senin dediğin kaidelere iktidar uymazsa, izzeti ikbal ile çekileceksin oradan. Tam  ters oluyor. bilim heyeti ayrı havada, sağlık Bakanı ayrı telden çalıyor. Allah aşkına kendinize bilim heyeti demeyin ya, bilime ayıp. Saray ise kaç kişi can verirse can versin diyor. Bu mudur devleti hak ile yönetmek?”

CHP öncüsü Kılıçdaroğlu, parti grubunda iki resim gösterdi: yurttaşa hangisi örnek?

CHP öncüsü Kılıçdaroğlu, parti grubunda iki resim gösterdi: yurttaşa hangisi örnek?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir